ПОПУСТ!

Алуминиумска водоотпорна самолеплива лента за заптивање

ден520

-57%

Алуминиумска водоотпорна лента веднаш трајно ги запечатува дупките на цевките за вода или вентилацијата на воздухот!

Оваа лента од алуминиумска фолија е суперсилна, гумирана, водоотпорна лента што може да закрпи, врзува, запечати и поправа практично сè!

Има акрилно лепило од бутил гума што образува херметичка и водоотпорна врска и за внатрешно и за надворешно запечатување, реставрација и HVAC апликации.

Специјално е формулиран со густа, флексибилна, гумена подлога што  одговара на која било форма или предмет!

КАРАКТЕРИСТИКИ

 • ЕКСТРЕМНА СИЛА НА АДЕЗИЈА.
  Направено со агресивно гумено лепило кое силно се лепи на повеќето површини дури и на неправилни површини, без оглед на временските услови.

 • ШИРОКА ПРИМЕНА.
  Оваа алуминиумска лента е широко користена за покривање на зградата, површинска пукнатина, поправка на RV, запечатување на прозорци, чамци, крпење на стакло и покрив.

 • ПРИРАЧНИК ЗА ТЕМПЕРАТУРА.
  Го отстранува вишокот топлина и обезбедува ефикасност на загревање и ладење на чувствителните материјали. Може да издржи одреден степен на поместување и деформација.

 • ДОЛГОЖЕНОСТ КОЈА МОЖЕТЕ ДА ЈА ДОВЕРИТЕ.
  Тој е отпорен на временски услови, отпорност на стареење и отпорност на вода, и има ефект на заптивање на вибрациите и заштита на површината.

 • ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ.
  Многу лесен за употреба, само излупете го ослободениот филм и потоа нанесете ја оваа бутил лента за заптивање каде и да е потребно.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ1.Отстранете ја прекумерната нечистотија или прашина за да обезбедите добра леплива површина.
  2.Измерете ја и исечете ја лентата, а потоа порамнете ја.
  3.Отстранете ја заштитната фолија за адхезија.
  4.Нанесете рамномерен притисок врз лентата. Користете валјак доколку е потребно.

ВАЖНИ ПОТСЕТНИЦИ

Носете заштитни ракавици кога го користите овој производ.
Не лупете.

Спецификации

Боја: Алуминиум Сребрена
Големина:  30 мм x 5 м

Пакетот вклучува

1 x алуминиумска водоотпорна лента

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Алуминиумска водоотпорна самолеплива лента за заптивање”

Your email address will not be published.