ПОПУСТ!

1+1 Гратис високо квалитетни очила за ноќ и ден

ден670

-66%
  • Возењето ноќе не е забавно! Тоа е една од најголемите опасности во животот. Треба да се справите со отсјај, светли рефлексии и светли светла од сообраќајот што доаѓа, итн.
  • Лошата видливост може да го направи возењето исцрпувачко и опасно! Време е да преземете активности за ваша безбедност! Заштитете се со подобрување на сопствената видливост со нашите високо квалитетни очила за ноќно гледање!
  • Нашите врвни револуционерни очила што го менуваат животот ги минимизираат заслепувачките светла и ја прават ноќта како ден! Овие очила со поларизирани леќи нудат одличен ноќен вид, зголемувајќи ја безбедноста за вас и вашите патници!

Овие пар очила ќе ви помогнат во возењето ноќе или во лошо време!

КАРАКТЕРИСТИКИ:

Функција: Намалете го отсјајот, додадете контраст на видот и зголемете ја визуелната јасност кога возите ноќе, самрак или дождлив ден. Обезбедете безбедност при возење во магла или дождливи денови.

Супер-светло: Нема притисок врз вашиот нос дури и ако го носите над редовните очила.

Очила за рецепт: Специјално дизајнирана за носење очила на рецепт. Лесно може да се стави на вашите редовни очила. Одлично ноќно гледање: Поларизираните леќи ослабуваат рефлексии од другите фарови на возилата и другите рефлектирачки површини.

Повеќекратни употреби: Сив леќа за дневна светлина / леќа за ден и ноќ

Заштита на очите: Очилата го прават вашиот вид појасен и помек, заштитувајќи ги очите од екстремно светли светла.

Удобен за употреба: лесен за носење, без одвлекување внимание за возење.

Зголемете ја визуелната јасност додека возите ноќе!

Возењето ноќе не е забавно! Тоа е една од најголемите опасности во животот. Треба да се справите со отсјај, светли рефлексии, светли светла од сообраќајот што доаѓа, итн. Лошата видливост може да го направи возењето исцрпувачко и опасно! Време е да преземете активности за ваша безбедност! Заштитете се со подобрување на видливоста со HD очила за ноќно гледање!

КАРАКТЕРИСТИКИ:

ФУНКЦИОНАЛНО: Го намалува отсјајот, додава контраст на вашиот вид и ја зголемува визуелната јасност додека возите ноќе, самрак или за време на дождлив ден. Обезбедува безбедност при возење во секое време.

СВЕТЛИНА И ПОСОБИВНО: Уживајте во удобно искуство при носење со минимален притисок врз носот, дури и кога тие се носат над очила на рецепт!

ЛЕСНО ПОСТАВУВАЊЕ: Специјално дизајниран за компатибилно носење над очила на рецепт. Тие лесно можат да се носат преку редовни очила.

HD ВИЗИЈА: Поларизираните леќи ослабуваат рефлексии од другите светла на возилото и другите рефлектирачки површини.

ПОВЕЌЕ УПОТРЕБИ: Сив леќа за дневна светлина / Yellowолт леќа за ден и ноќ (се прилагодува на осветлување)

ЗАШТИТА НА ОЧИ: Го прави вашиот вид појасен и помек, заштитувајќи ги очите од екстремно светли светла.

 

СПЕЦИФИКАЦИИ:

Материјал за леќи: TAC Анти-УВ

одделение: UV400

Материјали на рамки: компјутер

Боја на леќата: золта поларизација

Посебни карактеристики:

Поларизација Големина: 5,9 х 5,5 х 1,7 инчи (Ц x Ш x В)

Тежина: 20 гр

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “1+1 Гратис високо квалитетни очила за ноќ и ден”

Your email address will not be published.