ПОПУСТ!

Градинарски ножици за кастрење

ден499

-55%
  • Иконски, добитник на награди, црвени ножици направени во Швајцарија ,носител на основните вредности на квалитетот, сигурноста и издржливоста на нашиот бренд од 1948 година. Примерниот дизајн ги прави флексибилни за сите видови градинарски работи од професионални и аматерски корисници.
  • Не’рѓосувачки челик е супер издржлив и доволно остар. Облогата со ниско триење помага да се лизне сечилото низ дрво, спречувајќи ги сечилата да се залепат со сок и остатоци. Отпорен е на ‘рѓа.
  • Механизмот за заклучување ги заклучува сечилата заедно за да не се исечете невнимателно и да го одржувате ножот чист. Заштедува и простор. Вклучете траен капак за безбедно складирање и носење.Идеално за сечење стебла, лесни гранки на дрвја, грмушка од роза и грмушки.

Класични ножици за кастрење / секатери Оригинален модел Оригинален швајцарски изработен

Класичен модел кој го сакаат градинарите ширум светот од 1948 година!

Дијаметар на сечење 10-15мм

Должина 200мм

Тежина 220гр

Сигурен: Удобни, лесни и цврсти рачки изработени од фалсификуван алуминиум со доживотна гаранција * / сечило и занитвам нож на наковална од висококвалитетен зацврстен челик / чист, прецизен пресек / сите делови може да се заменат

Ефикасно: Лесно, издржливо прилагодување на сечењето / жица за сечење на жица / жлеб на сок

Ергономски: Заштитата на рацете се обезбедува со амортизер на амортизери / нелизгачки слој.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Градинарски ножици за кастрење”

Your email address will not be published.