Дигитална Детска камера

ЗДРАВО НЕГУВАЧКИ РОДИТЕЛИ!

Дали знаевте дека камерата е совршена играчка за развивање на когнитивните вештини на детето, градење спомени и зајакнување на семејните врски?

 

Затоа ние дизајнираме лесни за употреба, висококвалитетни, прифатливи за родителите дигитални детски фотоапарати за играчки кои имаат непобитен привлечност за децата

ЗАПАЛИ ЈА ДЕТСКАТА ИМАГИНАЦИЈА

Детскиот свет е прилично магичен, и има подобар начин да се долови и да се биде дел од него отколку да се гледа низ нивните очи. „Memory Clicks“ нуди рачни дигитални фотоапарати со совршена слика за да ја негуваат креативната страна на малите деца, а сето тоа дозволувајќи им да изберат имагинација наместо екранот

ЗОШТО Кликнува на меморија?

Нашите шармантни фотоапарати му даваат на вашиот нов фотограф можност да ги фотографира најдобрите фотографии и видеа во својата класа со еден едноставен клик и се најпогодни за возраст од 3-9 години. Сите наши камери се направени од безбедни, издржливи и еколошки материјали. Ние избираме само највисоко оценети, одговорни добавувачи кои ги одразуваат нашите највисоки стандарди за квалитет.

Спецификација:

Екран: 2,0 инчен дисплеј во боја
Објектив: Фиксна леќа, агол од 100 степени
Капацитет на батеријата: 220 mah
Медиуми за складирање: Мемориска картичка, до 32G
Формат на фотографија: JPG
Јазик: руски, англиски,*
Формат на камера: JPEG
Резолуција на камерата: 1080p: 1440×1080, 720p: 1280×720, VGA: 640×480
TFT дисплеј: 2,0 инчен екран (720×320)
Резолуција на фотографијата: 3M, 2M, 1.3M, VGA
Напон на полнење: DC-5V
Поддржлив систем: За Windows me/2000/2003/XP/vista/Win7/Mac os/linux
Оптичка фреквенција: 50HZ, 60HZ
Големина на производот: прибл. 8,3×5,8×4,7cm/3,2×2,3×1,8 инчи

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Дигитална Детска камера”

Your email address will not be published.