Диск за резба на дрво со 6 заби

Уморни од резбање дрва со користење на рачни алатки?

  • Овој моќен диск за резба во дрво со 6 заби е дизајниран да се монтира на стандардна електрична аголна мелница и да обезбеди брзо отстранување на материјалот за да заштеди време и напор, да ги задоволи вашите различни потреби.

Удобно ракување без напор, дискот за резба во дрво со 6 заби што ви овозможува лесно и брзо отстранување на различни материјали.

Карактеристики:

  • Изработен од легура со квалитетна легура, висока цврстина, отпорност на абење, лесна за инсталирање и употреба.
  • Шест заби дава непречено и контролирано мелење и полирање за да се максимизираат перформансите на мелење.
  • Може да се користи за обработка на дрво, резба на дрво, резба на корени, полирање садови за чај и маси за кафе итн.
  • Компатибилен со аголна мелница со отвор од 16 mm.

Големина како подолу:

Пакетот вклучува:

1 x  Диск за резба во дрво со 6 заби

 

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Диск за резба на дрво со 6 заби”

Your email address will not be published.