ПОПУСТ!

Зелена маска за чистeње пори и црни точки

ден499

-50%

Ја детоксифицира кожата и дава беспрекорен, без пори и ултра мазен изглед. Екстрактот од зелен чај интензивно ја храни и навлажнува кожата, ја подобрува структурата на епидермисот и го зајакнува тонот на кожата.

Ефикасно отстранувајте ги митесерите и белите точки, истовремено намалувајќи ги знаците на стареење со зајакнување на заштитните функции на кожата.

КАРАКТЕРИСТИКИ

Исчистете ги порите со природна формула

Екстрактот од зелен чај ги чисти порите, ја елиминира сувоста, ја стимулира клеточната активност, го ублажува заморот и го спречува процесот на стареење, ги зајакнува заштитните функции на кожата.

Навлажнувачки

Длабоко негување, стап за маска за длабоко чистење од зелен чај обезбедува и ја заклучува влагата додека ја смирува чувствителната кожа за да го смири црвенилото и иритацијата.

Лесен за користење

Едноставно нанесете ја калта на лицето или телото откако ќе го измиете лицето. Оставете да делува 10 минути, а потоа исплакнете. Текстурата е мазна и мека, лесно се шири низ лицето.

Преносен дизајн

Оваа маска има дизајн на ротирачка глава, погодна за употреба и чисто ширење за рацете. Компактен, лесен и пренослив.

СПЕЦИФИКАЦИИ

Применливи луѓе: општи

Тип на кожа: Општо

Нето содржина: 40гр

Рок на траење: 3 години

ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА

1x маска за длабоко чистење од зелен чај

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Зелена маска за чистeње пори и црни точки”

Your email address will not be published.