ПОПУСТ!

Калапи за печење торта од не’рѓосувачки челик со подвижна основа – сет од 3

ден600

-45%
 • Тавата Springform со нелеплива облога има монтажна подлога за да можете лесно и лесно да го транспортирате, украсите и послужите вашето печено ремек-дело.
 • Комплет од 3 садови за облик на пролет вклучува 3 различни форми за разноврсност.
 • Ако сакате да правите секаков вид торта и сакате да имате тави за торта со различни големини. Овој комплет за тава за пролет ќе биде совршен избор.
 • Копката за пролетна форма овозможува лесно ослободување на печива и цврста заптивка од отпорност на протекување спречува неуредно истурање.
 • Може да се користи во микробранови печки со режим на конвекција. Големина: Срце – 20 см, Круг – 22 см, Плоштад – 24 см.

Калапи за печење торта со повеќе форми

Без разлика дали сакате да печете еднаш неделно или еднаш месечно, нашата тава за печење може да ви помогне да ги искористите вашите омилени јадења во најголем дел. Од тешки алуминиумски тави за торти до издржливи, нелепливи листови за колачиња за сите намени, има по нешто за сите.
Алатки што мора да ги имате за печење популарни десерти, како торти од сирење и торти, овој комплет од три тави со пролетен облик е исто толку корисен за кики, замрзнати десерти и многу повеќе.
Ако сакате да правите секаков вид торта и сакате да имате тави за торта со различни големини. Овој комплет за тава за пролет ќе биде совршен избор.
Печењето во оваа тава е толку лесно, ќе се запрашате како некогаш сте печеле без неа. Кога вашата вкусна креација е испечена до совршенство, едноставно повлечете ја затворачот за да страните се оддалечат од подножјето на тавата, оставајќи ја тортата или питата недопрена.

 

Совршен натпревар за печење

 • Комплетот од 3 садови за форма на пролет вклучува 3 различни форми за разноврсност. Големина: Дијаметар квадрат – 26, круг – 24, и срце – 22 см и висина 7 см.
 • Тавата Springform со нелеплива облога има монтажна подлога за да можете лесно и лесно да го транспортирате, украсите и послужите вашето печено ремек-дело.
 • Совршен за печење трослојни колачи, колачи со сирење, колачи за кафе, пици, замрзнати десерти и многу повеќе.
 • Совршено за задоволства по училиште, забави, роденден, Божиќ, свадба и многу повеќе.

 

Тешки алуминиумски тави

Конструкцијата со голем мерач обезбедува долготрајна издржливост и овозможува рамномерно загревање, така што храната темелно се готви.
Земете парчиња од нашата стандардна алуминиумска пекара или направете печење уште позабавно со кое било од многуте обликувани тави од колекцијата.
Загарантиран нелеплив алуминиум со отстранлив дното се загрева рамномерно и обезбедува брзо и без напор ослободување на печени производи недопрени.
Копката за пролетна форма овозможува лесно ослободување на печива и цврста заптивка од отпорност на протекување спречува неуредно истурање.

 

УПОТРЕБА И ПРЕДЛОГ

Пред да го користите вашиот нов комплет за чизкејк поставен за прв пат, измијте ги сите парчиња во комплетот во вода со сапуница и исплакнете.
Забелешка! Не ставајте празна тава во рерна.
Забележи! Само миење раце. Изберете меки алатки и благ детергент кога ќе го исчистите за да се заштити нелепливата обвивка.
Избегнувајте остри и груби алатки за гребење на тавата.
Овие тави Springform не се наменети да бидат водоотпорни. Сè што е потенко од тестото за торти, ќе истече од долниот дел.

Користете:

 

► Пред да го користите вашиот нов комплет за чизкејк поставен за прв пат, измијте ги сите парчиња во комплетот во вода со сапуница и исплакнете.
► Овие тави „Springform“ не се наменети да бидат водоотпорни. Сè што е потенко од тестото за торти, ќе истече од долниот дел.

 

 • ► Кога користите тава наполнета со пружина како плех за складирање во фрижидерот за да ги одржувате колачи свежи и ладни пред украсувањето, можете да го покриете со фолија или филм.
  ► Совршен подарок за пекар.
  ► Тие се редат за складирање, безбедни се во фрижидер и замрзнувач и се чистат многу лесно.

   

  → Забележете! Само миење раце. Изберете меки алатки и благ детергент кога ќе го исчистите за да се заштитите од нелеплива обвивка.

Microwave safe :

Removable bottom & quick release design :

Non-stick aluminium pan :

Different cake mould :

Безбеден микробранова печка:

Калап за торти, висококвалитетни материјали. Тавата за торта е изработена од силен материјал од јаглероден челик со нетоксичен нелеплив слој. Без БПА и безбедна микробранова печка.

Дизајн на отстранлив за дното и брзо ослободување:

Копката за пролетна форма овозможува лесно ослободување на печива и цврста заптивка од отпорност на протекување спречува неуредно истурање.

Нелеплива алуминиумска тава:

Овој нелеплив комплет за садови со пролетна форма има алуминиумска конструкција за рамномерно загревање и запечување. Тие се редат за складирање, безбедни се во фрижидер и замрзнувач и се чистат многу лесно.

Различни форми за торта:

 

→ Колачот може да се направи во различни калапи, можете да станете професионален пекар дома со овие уникатни калапи за торта.
→ Овој сет ви нуди 3 различни форми Срце, Круг и Плоштад за разновидност на печење. Отстранлив нелеплив јаглероден челик со текстура на вафли. Тежок клип за брзо ослободување за лесно отстранување на производот и лесно чистење.
→ Овој комплет треба да биде за секој пекар што го олеснува долното печење. Издржлива конструкција на јаглерод со нелеплив слој го олеснува чувањето и чистењето.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Калапи за печење торта од не’рѓосувачки челик со подвижна основа – сет од 3”

Your email address will not be published.