ПОПУСТ!

КЛАСИК ВЕГАН МЛЕЧНИК од Чуфамикс

ден780

-66%
  • Веган Милкер е водечки производител на растително млеко во Европа. Можете да го користите за да направите вегански млеко од кое било семе: ореви, ориз, овес, соја, коноп, кокос, тигар, итн. Може да се користи на два начина: · ОПЦИЈА 1, со рачен мешалка: истовремено се меша, филтрира и емулгира. Според веганските експерти, ова е најлесниот, најчистиот и најефикасниот начин да се подготват кремасти млечни растенија благодарение на неговиот центрифугален ефект. · ОПЦИЈА 2, со блендер со тегла или процесор за храна: користете го Веган Милкер како цедалка.
  • Веган Милкер е првиот прибор за цедење семе, ореви, житарки и билки. Забавувајте се правејќи природни растителни пијалоци растително-брзо и лесно и чувајќи ги сите хранливи материи и оригинални вкусови на суровините што ги користите: Сокови од сушено овошје: бадеми, лешници, ореви, костени итн. Сокови од семиња: киноа, сусам, тиква, сончоглед, итн.
  • Пијалаци од мешунки: соја, кикирики, грашок. Пијалоци од житарки од зеленчук: овес, ориз, правопис, просо, итн. Природен мелен бадем јачмен *. Фантастични смути со овошје или зеленчук со ореви, семиња или зрна. Фенси или хранливи коктели.
  • Други гастрономски креации. * освежителен пијалок типичен за диета, и сличен по име, општи карактеристики и употреба, на нашиот јачмен. ChufaMix го носи своето име од мелен бадем, кој на шпански јазик обично се нарекува Чуфа. Потребно е само да имате мешалка или миксер за раце дома, вашиот ChufaMix®, 5 минути од вашето време и желба да живеете многу поинакво искуство од она што го нудат индустриските пијалоци на пазарот.

Веган Милкер од Чуфамикс Направете свои млечни растенија

Vegan Milker од Chufamix е уред за истиснување на ореви, житарици, семиња и билки. Тоа е водечка алатка за производство на растително млеко во Шпанија. Според експертите за вегански и органски животен стил од повеќе од 40 земји „нема поефикасна или поедноставна алатка за да направите свои кремасти млеко“. Веган Милкер може да се користи на два начина:

Опција 1, со рачен мешалка: ова е најидеалниот начин бидејќи истовремено треба да мешате и филтрирате, користејќи го ексклузивниот систем на Веган Милкер. Погледнете го видеото. Опција 2, со мешалка, мешалка за тегли или Термомикс: Прво, измешајте ги семето, зрната или оревите во вашиот мешалка или Термомикс. Потоа, истурете ја смесата во додатокот на филтерот на Веган Милкер со цел да ја исцедите. Користете дрвена лажица лесно мешајте ја смесата додека не ја видите останатата пулпа и во тој момент, притиснете ја пулпата со помош на малтерот. Сега го имате вашето свежо направено растително млеко: лесно и здраво. Алтернатива на кеси со млеко од орев.

Спецификации на VEGAN MILKER CLASSIC од Chufamix

  • Бренд Веган Милкер SKU 619792433_SGAMZ-1838046652 Тип на прибор за готвење специјализиран Преса за храна Модел Класичен

1 – Наполнете го садот со еден литар вода за пиење (препорачуваме многу ладна вода во лето и топла вода во зима).

2 – Ставете го стаклениот филтер во садот и нежно поставете го.

3 – Истурете ја суровината во филтерот за стакло, за некои материјали е потребна мацерација (видете Книга за готвење ChufaMix).

4 – Измешајте со мешалка или рачен миксер со минимална моќност околу 1 минута, поместете го миксер од горе надолу и обратно.

5 – Извлечете го филтерското стакло и со помош на притиснете го малтерот за да ги ослободите последните капки.

6 – по избор, додадете шеќер, мед или друг засладувач по ваш вкус, капакот можете да го користите како мерна чаша (може да собере околу 85 грама). Chufamix е идеален за правење: – растително млеко (ориз, соја, бадем, …) – сокови од семе и суво овошје – пијалоци од житни култури и мешунки Не е препорачливо да користите Chufamix со портокали, краставици и домати, јаболка, моркови, ананаси.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “КЛАСИК ВЕГАН МЛЕЧНИК од Чуфамикс”

Your email address will not be published.