ПОПУСТ!

ЛЕД СВЕТЛА СО ДАЛИНСКИ КОНТРОЛЕР (комплет 3)

ден670

-52%

Светла со далечински управувач | LED безжични светла | Светла за плакари со LED батерии

Ова далечинско контролирано LED осветлување е удобно, заштедува енергија и лесен за употреба.

 

Опис:

  • Контрола на 2 начини: Вклучете / ИСКЛУЧУВАЈЕ сијаличката со притискање на прекинувачот на леќата на светлата или со помош на далечинскиот управувач.
  • Далечинскиот управувач ви овозможува да ја прилагодите осветленоста во 2 нивоа
  • Функција за контрола на времето за да го исклучите светлото за 30 минути
  • Безжично на растојание до 10ft
  • Лесен начин за инсталирање

Новата генерација на LED светла може да се постави да се исклучуваат по 30 минути, практични и заштеда на енергија. Ова водено ноќно светло е безбедно за деца што ги допираат и управуваат.
-3 предводени светла за памук со 1 далечински управувач, Супер светли LED, 110 лумени, 6000K бело светло. Вклучете / ИСКЛУЧИ светлата на пантата со далечински управувач и прекинувач за леќи.
Време на траење од 80 часа -Притиснете го копчето за осветленост 50% или 100% за да го изберете нивото на осветленост, Работи на 3 батерии ААА (не се вклучени) Можете слободно да прилагодувате според вашите потреби за осветлување. Ако сакате да го продолжите времето на употреба, продолжете да користите 50% осветленост.
-Едноставно за инсталирање – едноставно за лепење насекаде со двострана лента. Основата на далечинскиот управувач може да се залепи, Силна при лепење без гребење на мебелот. Светлата на памук може да се стават во плакарот, орманот, спалната соба, библиотека, оставата, чајната кујна, ходникот, скалилото, фиоката, ходникот или кое било друго темно место.

Спецификации:

Материјал: ABS / пц
Напон: 4,5V
ЛЕР: LED диода од 3W
Тип батерија на светло: 3 X AAA батерии на ЛЕР – Вкупно 9 (не се вклучени)
Тип на батерија од далечински управувач: 2 X AAA батерии (не се вклучени)

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “ЛЕД СВЕТЛА СО ДАЛИНСКИ КОНТРОЛЕР (комплет 3)”

Your email address will not be published.