ПОПУСТ!

Магнет за терапија со аурикуларни магнети – Откажи го пушењето®

ден520

-51%

Зошто магнетот за терапија со аурикуларни магнети – да се откажете од пушењето®?

Одлуката да се откажете од цигарите е еден од најпаметните, но најболните избори што некогаш ќе ги направите за себе. Додека вашето тело на крајот ќе ви се заблагодари за почистите бели дробови и подолг живот, деновите и неделите по откажувањето од пушењето може да бидат вистинска борба.

 • И ако одлучите да пробате традиционални производи за замена на никотин, тоа може да биде и еден од најскапите избори што некогаш сте ги направиле за подобро здравје.

 • Тоа е местото каде што стапува во игра Акупресурата за ослободување од пушење. Ја користи науката за аурикуларна терапија за да ве ослободи од агонизирачките симптоми на повлекување од никотин. И тоа го прави без трошоците или зависните својства на типичните помагала за откажување од пушење.

 • Користејќи ги принципите на акупунктурата за ослободување на истите ендорфини што би ги добиле од пушењето цигара, фластерот за пушење со акупресура ги стимулира нервните рецептори за ублажување на болката во вашиот мозок, ослободувајќи се од непријатните симптоми кои обично ве мачат кога ќе престанете да пушите.

 • Со помош на двата безболни, но моќни био-магнети во фластерот за пушење со акупресура, можете да ставите крај на пушењето за само 7 дена и конечно да ја отстраните смрдеата и трошокот на цигарите.

 • Не дозволувајте стравот од губење на вашата никотинска патерица да ве спречи да го живеете вашиот живот. Пробајте го фластерот за пушење акупресура денес и би можеле да бидете непушач до следната недела!

  Спецификации на производот:

  Голем магнетски дијаметар: 8мм/0,31 инчи
  Мал магнетен дијаметар: 5 mm/0,2 инчи
  Боја: златна
  Пакетот вклучува: 1 пар магнети за терапија со магнети на уво

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Магнет за терапија со аурикуларни магнети – Откажи го пушењето®”

Your email address will not be published.