ПОПУСТ!

Машина за готвење, сецкач за зеленчук и мелница за месо

ден999

-50%
 • Мини-големина и лесен за ракување  за храна ќе биде вашиот најдобар пријател во кујната. Со него, ќе заштедите многу време во кујната додека готвите.
 • Можете да направите вкусна храна во секое време.
 • Има 30 секунди систем за заштита од прегревање, па затоа е многу безбеден. материјал, кој има брза дисипација на топлина и висока отпорност на топлина.
 • Секач за циклон во форма на S, моќен и здрав, може да разбие различна храна за кратко време, голема брзина и брзо сечење, рамномерно извртено месо, а вкусот е поделикатен
 • Капацитетот од 2L е совршен за 4 до 5 лица, целосно ги задоволува дневните потреби
 • Чист бакарен мотор, добар квалитет, повеќенаменска машина, може да пресече многу храна, вклучувајќи зеленчук, овошје и месо. Можете да го користите за да направите кутии од мисирка, салати, сосови, храна за бебиња, итн.
(4 преглед од клиенти)

Машина за готвење, сецкач за зеленчук и мелница за месо

Овој производ е многу лесен за ракување, удобен за расклопување и чистење. Тој е мулти-функционален, бидејќи може да се користи за сите видови месо и зеленчук за мешање. Тоа е совршен помошник во кујната.
Може да собере огромна количина храна во садот, со прекинувач за микро-допир, само притиснете го копчето и уживајте во забавно готвење.
Има моќна движечка сила, истовремено, потенцирајте ги безбедносните прекинувачи и разновидната безбедносна конфигурација на индустриски дизајн .-
Двојно сечило од не’рѓосувачки челик, еколошки ПВЦ материјал кој не се лизга.

Спецификации:

 • Пластичен материјал за одделение за храна
 • Мелница за месо со голема моќност
 • Издржлив, безбеден за употреба
 • Лесно прецизно работење
 • Калено стакло за лесно перење и про transparentирен поглед
 • Лесно чистење и одржување
 • Капацитет: помалку од 10L
 • Номинален напон: 220V
 • Номинална моќност: 800W
 • Номинална фреквенција: 50Hz
 • Брзина: 10000 вртежи во минута
 • Големина на производот: 18cm x 18cm x 24,2cm

Карактеристики:

1. Брз: 4 сечила од не’рѓосувачки челик се остри, силни и цврсти. Тие можат да ги намалат сите видови храна за кратко време, заштедувајќи го вашето време за сечење;
2. Безбедност: со тоа, не треба да користите кујнски нож, само притиснете го копчето, а храната може да се исецка за неколку секунди;
3. Доволно: 2L голем капацитет е многу погоден за 2-3 лица, погоден за семејна употреба;
4. Чистење: изработено од висококвалитетен нерѓосувачки челик, лесен за чистење, само треба да се мие со вода и да се избрише со крпа;
5. Повеќенаменски: може да исече многу храна, вклучувајќи зеленчук, овошје и месо. Можете да го користите за да направите кутии од мисирка, салата, сос, храна за бебиња, итн.

Вклучено:

1 X електрична мелница за месо
1 X глава за сечење
1 X тело за чаши
1 X кориснички Мануа

4 reviews for Машина за готвење, сецкач за зеленчук и мелница за месо

 1. Hazbije Zekiri

  zemav ova melnica i srekna sum mnogu sea vise ne kupuvam meleno meso zemam cisto mesto i ja melam so ova masina gotvam super kebapcinia kofti so cito meso

 2. Ermira

  a be navistina dobri kvalitetni produkti sekogas koga zemam kaj vas pak i ovoj pat ne se zalaziv halal di vi se parite

 3. Лубица

  Браво машината е одлична и квалитетна ви го препорачувам на сите домаќинки

 4. Весна

  Ние купуваме свинско и говедско месо . Ова ни овозможува да го мелеме она што го посакуваме и да го замрзнеме за идна употреба, плескавици , леб од месо, колбаси, итн. Практични за зеленчук за супа од зеленчук. Лесно се чисти.
  Одлична алатка која и е потребна на секоја кујна !!!

Додади препорака

Your email address will not be published.