ПОПУСТ!

Медицинско пенкало за третман на акни, вени… со ласерска терапија

ден670

-52%

🔥🔥🔥Збогум кажете им на лузни од акни, пајакови вени со ова неверојатно ласерско пенкало!🔥🔥🔥

ИСТИ ЕФЕКТИ ДОБИВАТЕ ОД СКАПА ЛАЗЕРСКА ТЕРАПИЈА ОД ДЕРМАТОЛОГИСТИ, НО ВО КОМФОРТИ НА СВОЈОТ ДОМ.

За разлика од другиот третман на акни, тој нема несакани ефекти, како што се лузни, сувост на кожата, лушпеста кожа итн.

Искусете брзи и долгорочни придобивки:

– Ја намалува големината на постоечките акни
– Спречува пробивање
– Го намалува отокот, црвенилото и болката
– Намалете ги флеките и воспалението

Blue-Ray Acne Pro ™ е ефикасен против:

– Хормонални акни
– Тинејџерски акни
– Цистични акни кај возрасни
– Дамки и иритација на кожата
– Розацеа испакнатина Воспаление

Ова е пригоден фотонски уред за сите грижи за кожата. Се користи специфичното сино светло од 415мм во видливата светлина за да се убијат бактериите во кожата и порите.

И стабилноста на топлината од 42 степени и микро електричната струја на БИО можат ефикасно да ги намалат вените, маснотиите од мозолчиња, лузни и така да се забрза природното лекување на проблеми со кожата.

✔️ Ја затегнува лабавата кожа, ги намалува зголемените пори и ги убива бактериите

✔️ Промовира детоксикација на лимфата.

✔️ Намалете го воспалението и намалете ја болката.

✔️ Се применува на мрсна кожа, тешка алергија на кожа и црвени дамки.

✔️ Моќниот уред се бори против пајакот, па дури и може да им помогне на оние со розацеа, после операција

✔️ модринки и пурпура поврзана со возраста.

✔️ Тоа е моќна формула против проширени вени, доволно нежна за да се користи насекаде по телото – лице, нос, образи и нозе.

✔️ Едноставно користете го на ден и ќе видите резултати во само неколку употреби.

 

КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Ја затегнува лабавата кожа, ги намалува зголемените пори и ги убива бактериите
  • Промовира лимфна детоксикација.
  • Намалете го воспалението и намалете ја болката.
  • Се применува на мрсна кожа, тешка алергија на кожа и црвени дамки.

 

  • Моќниот уред се бори против вените, па дури и може да им помогне на оние со розацеа, пост-оперативни модринки и пурпура поврзани со стареењето.
  • Тоа е моќна формула против проширени вени, доволно нежна за да се користи насекаде по телото – лице, нос, образи и нозе.

 

  • Тоа е моќна формула против проширени вени, доволно нежна за да се користи насекаде по телото – лице, нос, образи и нозе.
  • Едноставно користете го на ден и ќе видите резултати во само неколку употреби.
  • Драматично ја намалува видливоста на акните, лузните, вените на конецот за само неколку недели.

 

Детали за производот:

Големина: 172 * 65 * 38мм
Напојување: 1 * AA батерија (не е вклучена)

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Медицинско пенкало за третман на акни, вени… со ласерска терапија”

Your email address will not be published.