ПОПУСТ!

Мини машина за шиење сет за почетнички Мултифункционално електрично плетење за домаќинство

ден2670

-41%

 

  • Ако сте почетник кој бара да научи да шие, ова е совршена машина за вас. Ако сте искусен тренер, но се чувствувате малку надвор од пракса, оваа машина е исто така одлично рестартирање за вас. Упатството за лесно читање ќе ве однесе низ сето она што го нуди оваа машина, вклучувајќи ги и основните карактеристики и опциите за бод. Со 12 вградени шевови, ќе можете да создадете по желба на вашето срце; оваа машина има дури и опција за шпил, што ви овозможува лесно да ги обезбедите лабавите краеви. Дали планирате одмор и сте заинтересирани за изработка додека се одмарате? Или можеби планирате да земете дополнителни часови по шиење и да станете поискусни. Оваа машина располага со складирање што ви е потребно за да ги чувате резервите и лесно се носи од место до место. Можете да изберете да го користите вклучениот адаптер за напојување или да користите 4 АА батерии, што ќе ви олесни да започнете со работа каде било, секогаш кога сте подготвени. Полесно е од кога било да ги завршите вашите проекти за шиење.

 

 

 

Повеќефункционално шиење:
Оваа машина има 12 шевови, што ви овозможува да шиете копчиња, дупки за копчиња, патенти, шевови и сл. Со двојна нишка и двојна брзина, ќе добиете уреден, исправен бод, цврст, а сепак убав. Оваа машина овозможува автоматско ликвидација, кружно шиење и обратно шиење (шпил) со избор на копче или прекинувач за педали.
Погодни карактеристики:
Вграденото светло за шиење ви овозможува лесно да ја навојте машината и да ги видите сите детали за вашата работа. Фиоката за складирање обезбедува складирање на додатоци како што се бобини, игли и навои, што го прави лесно да имате с everything што ви треба на дофат.
Големина за заштеда на простор:
Оваа машина ви овозможува да инвестирате во квалитетна машина што ќе ви овозможи да шиете голем број работи како што се облека, чаршафи и навлаки за перници без да отстапите многу простор. Тоа е совршен производ за почетник и за оние кои сакаат да создаваат секојдневни проекти за шиење DIY.
Преносливо ракување:
Компактниот дизајн на оваа машина го прави лесно пренослив. Лесно може да се носи на патување или да се однесе на и од часови по шиење. Едноставно фатете го за удобната рачка за носење и подготвени сте да го понесете со вас. Напојувајте го со вклучениот AC/DC адаптер или со 4 АА батерии (не се вклучени) за дополнителна преносливост.

Упатство за употреба:

Вклучениот прирачник за упатство е лесен за читање, започнувајќи брзо со вашите авантури за шиење. Findе најдете с you што треба да знаете за основните функции, како и препораки за типови ткаенини и опции за шиење.

СПЕЦИФИКАЦИИ

Големина на пакување: 31х29,5х15см
Тежина: 2,6 кг
Боја: Виолетова и Бела
Излез: 6V 1200mA
Напојување: 4 * АА батерии (НЕ се вклучени) или AC/DC адаптер за напојување
Материјал: Цинк легура

 

ПАКЕТСКА ЛИСТА

1 x Overlock машина за шиење
1 x Адаптер за напојување
1 x педала за стапала
1 x Поставување додатоци
1 x Прирачник за корисник

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Мини машина за шиење сет за почетнички Мултифункционално електрично плетење за домаќинство”

Your email address will not be published.