ПОПУСТ!

Најдобра поддршка за коленото ,Космодиск

ден370

-66%
  • Екстра поддршка на пролетниот дизајн PRO 4 
  • Заштитете го капачето на коленото и мускулите во соодветна положба
  • Ја минимизира болката во коленото и зглобовите
  • Спречете истегнување и помагање при закрепнување на спортски повреди
  • Прилагодливи ремени

КАРАКТЕРИСТИКИ:

– Ремен за прилагодување – лесен за ставање и полетување

– Компресијата обезбедува поддршка за мускулите и зглобовите.

– Помага при ублажување на мускулната вкочанетост, болка и болка.

– Бакарни јони, врзани за влакната, помагаат да се намалат мирисите на облеката.

– Измерете го обемот на бутот, приближно 5 “над центарот на коленото.

– Применливи спортови: Кошарка, фудбал, трчање, возење велосипед, пешачење

– Не е погоден за деца под 12 години

– Во случај да не сте убедени во употребата на потпора за колено или сè уште да ја чувствувате болката во коленото кога го тужите, консултирајте се со вашиот лекар

За да добиете правилно вклопување за вас, измерете го обемот на бутот, приближно 5 над центарот на коленото. Можеби ќе треба да ја прилагодите заградата неколку инчи нагоре или надолу за да ја добиете посакуваната компресија и удобност.

ОПИСИ:

– Боја: црна – 86% полиестер, 14% спандекс

– Големина: Дизајн на UNISEX со слободна големина.

– Материјал: најлон

– Применливи луѓе: Возрасни

– Информации за пакетот: 1 x подлога за колено

– Тежина: 0,069 кг

Спецификации на KLSMODISK Најдобра поддршка на коленото за бадминтон, кошарка, фудбал, тенис сите спортови

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Најдобра поддршка за коленото ,Космодиск”

Your email address will not be published.