ПОПУСТ!

Нелеплив калап форма на срце за омлет и палачинки

ден370

-59%

Најлесен начин да направите совршени палачинки!

Готвачот Флип е нашата најнова иновација и отелотворува 4 совршено срце за да готвите широк спектар на вкусни јадења дома.

Може да се користи за правење различни јадења како вашите омилени палачинки, разни јадења со јајца, хаш-кафеави, идили, пудла, прстени од сирење и многу повеќе! Тој е дизајниран да издржи на широк опсег на температура од -104 до 446 (-40 + 220). Исто така е безбедно за миење садови, микробранова печка и рерна.

 

Храната е лесна за паѓање. Така, овој нов дизајн на мали воздушни дупки наоколу лесно се превртува, и две продолжени уши кои ќе ви помогнат да земете топла храна без да се повредите.

 

Flip Cooker – брз, лесен и забавен начин да направите совршени палачинки секој пат! Flip Cooker превртува повеќе палачинки истовремено и без неред. Само ставете во загреана тава и ставете тесто и оставете ги да поруменат, а потоа едноставно подигнете и превртете. Тајната е нелеплив, силиконски прстен. Страната го држи тестото во совршена форма за рамномерно готвење, додека рамниот долен прстен поддржува сè. Безбеден силикон на шпоретот додека лесните зафати ја држат раката далеку од топлината. Безбедно за миење садови. Исто така одлично за јајца, омлети, хаш-кафеави и многу повеќе!

Брзиот лесен начин да направите совршени палачинки секој пат!

  • Безбедно за миење садови
  • Превртете повеќе палачинки истовремено
  • Превртува палачинки без неред

Спецификација:

Боја: црвена.
Тежина: 150гр
Материјал: силикон за храна.
Големина: 39,5 * 23,5 см.

Предупредување:

Не допирајте голи пламен директно.
Не мијте го со остри или метални алатки.
Исчистете го по употреба за да избегнете оштетување.
Осигурете се дека тавата не е прегреана, варете на тивок оган.
Осигурете се дека рамниот долен прстен е рамен на садот, така што нема да има истекување.
Ве молиме, намачкајте путер или нелеплив спреј на Flip Cooker за да не се лепи храната во тавата.

 пакет:
1 x Флип готвач срце

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Нелеплив калап форма на срце за омлет и палачинки”

Your email address will not be published.