ПОПУСТ!

Нелеплив калап за омлет и палачинки

ден370

-33%
(4 преглед од клиенти)

Најлесен начин да направите совршени палачинки!

 

Ви го претставуваме Flip Cooker – брзиот, лесен и забавен начин да направите совршени палачинки секој пат!  Превртува повеќе палачинки истовремено без неред. Само ставете го во загреана тава, додајте тесто и оставете ги да поруменат, а потоа едноставно подигнете и превртете! Воила – уживајте во вашите совршени креации за палачинки!

 

Тајната е во неговиот нелеплив, силиконски прстен. Страната го држи тестото во совршена форма за рамномерно готвење, додека рамниот долен прстен поддржува сè друго. Направен со безбеден силикон на шпоретот со лесни зафати за превртување за да ги држите рацете подалеку од топлина, апаратот за флип е исто така одличен за јајца, омлети, хаш-кафеави и многу повеќе!

 

 

КАРАКТЕРИСТИКИ:

 

 • Совршени палачинки – 7 кружни прстени ја одделуваат вашата храна во секој прстен со дијаметар од 3 инчи. Фантастичен, брз начин да направите палачинки со совршена големина!
 • ВИСОК КВАЛИТЕТ – 100% чист врвен квалитет, неизбледлив, еколошки и нетоксичен. Може да се користи под широк опсег на температури од -40 до 446 (-40 + 220). Безбедно зана машина за миење садови, микробранова печка и рерна.
 • ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ – Најбрз и најлесен начин да направите совршени палачинки секој пат! Само готви и флип! Новиот дизајн вклучува мали дупки за воздух околу внатрешните прстени за уште полесно превртување и две продолжени уши кои ќе ви помогнат да извадите топла храна без ризик да се изгорите. Храната лесно ќе се олабави и ќе падне во вашата чинија откако ќе се свари.

 

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 

 • Материјал: Силикон од храна

 

ПАКЕТ ВКЛУЧУВА:

 

 • 1 x Flip Cooker

4 reviews for Нелеплив калап за омлет и палачинки

 1. Ирина

  Презадоволна сум квалитетен материал !

 2. Сузана

  Го користам више од 1 год и многу е прекрасна

 3. Arijeta Bislimi

  super cena i kvalitet

 4. Violeta

  Sakam uste edna da naracam

Додади препорака

Your email address will not be published.