ПОПУСТ!

Осветлено огледало со флексибилност

ден599

-31%
  • Моето флексибилно огледало од Nubrilliance се осветлува и има 5X зголемување за да може полесно да се види јасно .
  • Силната подлога за вшмукување лесно се прицврстува на огледало, на која било мазна површина или може да стои на маса.
  • ЛЕД-светлосниот прстен обезбедува природно светло со професионален квалитет, а флексибилната рака може да се постави како и да изберете за нанесување и шминкање. Нанесува примена на шминка ветре.

Опис на производот

Одлично огледало за зголемување 10x

Ова е 10X силно LED-ретровизорско огледало што ви овозможува многу детален преглед кога ставате шминка.

Одлично е за нанесување кармин, сенка за очи, веѓи, коректор, подлога, руменило, бричење итн.

Mirror Details

HD огледало со светлина

Моќното 10X зголемување на ретровизорот со системот Дневна светло ви овозможува да ја направите вашата шминка и другите функции на негување во темница и да го видите лицето јасно.

360 ° ротирачки и гускир

Поради ротирачката вртлива глава од 360 ° и екстра долгиот 11,5 инчен посебен дизајн на гузов врат, производот може да се користи како многу разноврсно огледало.

Мала тежина

Благодарение на мала тежина, безжичен и лесен за составување дизајн, го прави огледалото идеално за патувања. Можете лесно да го ставите во вашиот козметички футрол или багаж.

HOW TO USE?

852-5

852-6

852-7

Ова е списокот со делови што е вклучен во нашиот комплет за огледало за шминка.

1 LED огледало, 1 чаша за вшмукување, 1 серпентина од гуски, 3 парчиња батерија ААА.

Пред да ја инсталирате вшмукачката чаша, проверете дали е вшмукувачката

чаша и површината за монтирање е 100% без остатоци и суви.

Забележете дека ова ќе работи само на површина од стакло.

НЕМА да работи на области како што се дрво,

сув sinид, мијалници за бања или плочи од гранит.

За да го инсталирате, притиснете го вшмукањето кон огледалото или стаклото и извртувајте го

механизмот за заклучување во насока на стрелките на часовникот.

За да отстраните, едноставно извртувајте го механизмот за заклучување спротивно од стрелките

а часовникот и нежно повлечете го јазичето за да се ослободи притисокот.

close

Ве молиме имајте во предвид дека:

Бидејќи ова е огледало со зголемување од 10x, препорачуваме да оставите јаз од 4-5 инчи помеѓу лицето и огледалото за да добиете најдобра видливост. Ако лицето е премногу близу или е премногу далеку од огледалото, сликата во огледалото ќе се појави нејасна.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Осветлено огледало со флексибилност”

Your email address will not be published.