ПОПУСТ!

Поддршка за колено компресија 360

ден700

-36%
  • Нашата заграда за колено 360 компресија има за цел да ја подигне вашата секојдневна кондиција и благосостојба. Дизајниран со нашите клиенти на ум, без разлика дали се фокусирате на подобрување на вашите способности за фитнес или барате големо ослободување од болки во зглобовите или артритис, овој е совршен за вас. 3Д еластичната технологија со микрофибер ја регулира циркулацијата на крвта и обезбедува дополнителна поддршка и балансирана заштита за вашите региони на бедрената коска, тибијата и пателата. НЕМА ПОВЕКЕ Здружена болка.
  • Нашата заграда за колено 360 компресија го поддржува и ублажува притисокот ставен на колената. Заштитата на зглобовите е клучна за да се избегнат долгорочни здравствени проблеми како артритис, бурзитис, па дури и дислокации.

Дајте им на вашите колена заслужено ослободување од болка!

КАРАКТЕРИСТИКИ:

Висококвалитетна ткаенина: 68% најлонска ткаенина и 32% спандекс.

Удобност: Лесен, дишечки и прилагодлив комфор одговара со четирикратно еластично истегнување што нема да се тркала, лизга или лизга без да предизвика иритација на кожата или чешање.

3D Tech: Висококвалитетна, анти-лизгава технологија на двојно шиење, обезбедува врвна подвижност, удобност и издржливост и овозможува часови постојана употреба

Дизајн: Два прилагодливи ленти за компресија со двојна насока со високи перформанси овозможуваат заштита од 360 степени за колената или пателите.

Заштита: Оваа заграда задржува топлина и обезбедува удобност, супериорна флексибилност и издржливост за секојдневно носење.

Перформанси: Подобрете ја оксигенацијата на крвта за да ги зголемите мускулните перформанси и да го забрзате закрепнувањето на повредените мускули, зглобови итн.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

Тежина: 100гр

Материјал: полиестер

Големина: Бесплатно, прилагодливо

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Поддршка за колено компресија 360”

Your email address will not be published.