ПОПУСТ!

Поддршка за колено, лента за колено, патела

ден320

-59%
  • КВАЛИТЕТНА ПАТЕРКА (дише, мека, издржлива): Надворешно, користи единствена перфорирана и порозна ткаенина LYCRA, супер за дишење. Внатрешно, користи ултра-мека и лесна ткаенина за потење и одбива да зема светол. Дури и во жешко лето, тоа може да ви обезбеди пријатна и дишечка заштита.
  • СУПЕРИОРЕН ДИЗАЈН : Изработен со висококвалитетна светлина и мек неопрен и двојно силна еластична гумена цевка, помагајќи да се поддржи и обезбеди пателата, како и да се подобри апсорпцијата на удари, јачината на притисок и отпорноста на ударот. Дише, не иритира и апсорбира во пот.
  • Што дише & Мек & Трајно: Овој ремен за колено со петела со двојно дејство е многу поудобен, бидејќи целото колено е слободно на средина, но прекрасно поддржано над и под капачето на коленото. Многу поефикасно. може да дише, не иритира и апсорбира.
  • Прилагодлива за да обезбеди соодветна цврста компресија на коленото, да ја ублажи болката и да остане безбедна, но да не влијае на вашата флексибилност. 

Кога сте повредени, ние сме тука да ви понудиме поддршка што ви е потребна за да го забрзате патот до закрепнување.

Кога сте здрави, ние сме тука да ви обезбедиме алатки за да го одржите вашето тело флексибилно и силно.

Поддршка на коленото

Пателата е дизајнирано да ги ублажува симптомите на:

Тендонитис на патела и квадрицепс

Хондромалација

Патела феморална болка

Нарушувања во следењето на пателата

 

Теорија на дизајн

  • Поддршката за колено обезбедува компресија директно на тетивата на пателата и квадрицепсите.

  • Влошките за компресија ЕВА помагаат во стабилизирање на пателата (капаче за колено), со подобрување на следењето.

  • Направени од врвен квалитет на материјали за подобрување на удобноста и издржливоста.

 

Наменето за удобност

Влошките за компресија ЕВА нудат удобна компресија.

Во движење

дизајниран да се носи додека пешачите или трчате за да ја ублажите болката додека сте активни

Ниво на прилагодена компресија

Внатрешните велкро квадрати му овозможуваат на корисникот да прикачува двојни ленти.

Корисникот потоа добива дополнително истегнување до посакуваното ниво на компресија пред да додаде конечна лента за велкро.

Отворен дизајн

Велкро се прикачува пред дизајнот на отворено колено за полесно прилагодување на компресијата.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Поддршка за колено, лента за колено, патела”

Your email address will not be published.