ПОПУСТ!

Премиум бунион чорапи за корекција на прсти

ден650

-41%
  • ОПШТО ОТСТРАНУВАЊЕ НА БУИНИЈАЛНА БОЛКА: Помага при непријатност, притисок и воспаление предизвикано од бухти. Перници и потпори на областа за зајаци, така што можете да го направите секој чекор со обновена удобност. Бунион коректорот е загарантиран да ја ублажи болката во лепчето.
  • АПСОЛУТНА ЗАШТИТА: Медицинскиот гел ја штити кожата за време на одење и вежбање. Гел подлогата делува како омекнувач за да ја заштити чувствителната област на маснотии за да спречи болно триење.
  • Активностите сега повторно ќе бидат безболни и пријатни. Овој штитник за зајаци може да се носи дискретно под чевли, чорапи и чорапи за да не се открие заштита. Може да се носи во сите видови чевли, вклучувајќи го и вашиот најелегантен пар.

Нема на залиха

Отстранете го Бунион (болно отекување на бурзата на првиот зглоб на големиот прст), Намалете ја болката и повторно погледнете го прекрасниот изглед на стапалото со нашиот врвен коректор на бунин и прсти!

“Апсолутно го сакам. Го штити бухтикот и го одделува големиот прст за да го задржи исправен. Дефинитивно би ги препорачал на секој што страда од симптом”. – ennенифер, САД

Поделете ги залепените прсти и насочете ги, веќе нема да имате срам од прстите!

Дали сакате да се ослободите од бухти, но не со операција?

Овој коректор за зајаци е вашето решение!

Препорачан од ортопеди од целиот свет, овој производ е најдобро решение за вашиот проблем.

Погоден е за активности на отворено, спорт или само прошетка во парк затоа што е удобен како облак.

✔️Природен начин

  • Вие нема да мора да се држите настрана од ногата многу недели.
  • Нема ризик Нема повеќе болка
  • Издолжениот фустан може да се носи со чорапи и многу стилови на чевли

Спречете ја операцијата и олеснете ја болката со нашите висококвалитетни чорапи за корекција, најдобро решение што може да ги претвори нозете во најубав изглед на најудобен начин

Наменет да се носи на секаков вид чевли, нашиот коректор на зајаци може да стане вашиот нов најдобар секојдневен пријател, придонесувајќи за благосостојбата на вас и вашите нозе.

Имајќи одличен мек и тенок материјал, чорапот совршено ќе се вклопи во чевлите и нема да влијае на одењето.

Главните придобивки од чорапите за прикривање бунион

ЛЕСНО УПОТРЕБА – мек и извонреден висококвалитетен материјал обезбедува удобно целодневно искуство со сите видови чевли.

ВИСОК КВАЛИТЕТ – Препорачан од најпочитуваните ортопеди ширум светот, овој коректор на бунион беше именуван како најдобро решение за проблеми со пунџа, спречувајќи операција.

ЕФЕКТ – Комбинацијата на поделба на прстите и џебните влошки се создава ортопедски за лекување на бухти и елиминирање на дневни отоци, хронична болка и воспаление.

 

ПАКЕТИ ВКЛУЧУВААТ:

1x зајак за корекција на прстите од ортопедија

Најчесто поставувани прашања

Прашање: Колку долго треба да го носам ова?

Одговор: Ви препорачуваме да започнете со третманот носејќи го 5-15 минути на почетокот и зголемете го за 5 минути на сесија додека не можете да го носите удобно 30 минути или повеќе. Важно е да им дозволите на мускулите на нозете доволно време да се прилагодат и да заздрават додека ги истегнувате.

Прашање: Која големина треба да ја изберам?

Одговор: Нашите коректори на прачки се изработени од високо квалитетна еластична и дише ткаенина што ги прави да се вклопуваат на повеќето стапала за возрасни. Го собира предниот дел на стапалото и има добра еластичност за да спречи да падне.

П: Може ли да ги мијам чорапите?

Одговор: Да апсолутно! За да го задржите квалитетот и ефектот, препорачуваме да ги миете рачно со сапун во ладна вода и потоа да ги исушите на воздух.

П: Дали прстите на сепараторот болат кога се носат?

Одговор: Не, не грижете се дека нашиот сепаратор за гел е изработен од високо квалитетен мек гел, што го прави многу удобен за носење и ќе обезбеди совршена количина на поддршка за прстот.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Премиум бунион чорапи за корекција на прсти”

Your email address will not be published.