ПОПУСТ!

Професионална вага 40кг

ден1499

-48%
 • Помага истовремено да се акумулира точна тежина и цена. дигитална компјутерска цена за зеленчук е вашиот одличен избор. висока прецизност.
 • Вградениот сензор ја обезбедува неговата точност.
 • Има капацитет да складира до 8 единечни цени и 99 акумулира меморија. Работи на батерија на полнење, таа е доста заштедна на енергија.
 • Оваа скала поддржува автоматско исклучување за заштеда на енергија. Широко се применува во супермаркети или продажни места.

Скалата за тежина од 40 кг е сосема нова и дизајнирана за тежински пакувања до 40 кг во која било големина.

Тоа е ефтина скала за електронски компјутери за мала домашна употреба и мали продавници. Овој многу точен и прецизен сензор може да складира до 7 единечни цени и 99 акумулациони мемории. Се работи со напојување со наизменична струја, исто така, поткрепено со батерија на полнење.

акет батерии на полнењe кога ќе поставите или се преселите во нова област. Безжична употреба во киосците и пазарите на земјоделци. Полнете го и ќе трае долго време. На екранот се прикажува икона за батерија и е поставено предупредување за слаба батерија. Научен дизајн
двојниот ЛЦД-дисплеј за читање: Преден ЛЦД-дисплеј (за сопственици) и заден ЛЦД-дисплеј (за клиенти), го прават вашиот бизнис полесен и доверлив. ЛЦД-дисплејот со позадинско осветлување ви помага лесно да читате дури и на отворено под силна сончева светлина.
Научен дизајн Скалата е дизајнирана со послужавник од не’рѓосувачки челик, што прави да трае долго и лесно да се чисти. Постојат 4 подножје за прилагодување Лесно прилагодете ја нејзината висина и рамнотежа кога ќе поставите или се преселите во нова област.

 • Капацитет на тежина 40 кг
 • Платформа од не’рѓосувачки челик
 • 5-цифрено читање за тежина и единица цена
 • 6-цифрен отпис за вкупна цена
 • Силно прецизно и сигурно читање
 • Батерија на полнење или директно приклучок кабел за напојување
 • Пред и заден двострано ЛЦД-екран
 • Функција на тара: измерете ја нето-тежината на артиклите
 • Предметот автоматски ќе се префрли во режим на мирување кога е во мирување

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Професионална вага 40кг”

Your email address will not be published.