ПОПУСТ!

Професионален електричен уред за исправување и виткање на коса

ден770

-55%
(5 преглед од клиенти)

НАШИОТ ПРОИЗВОД МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ ЗА СУВА КОСА, исто така погоден за виткана коса.

Овој стајлер за коса е нова алатка за стилизирање коса што ќе ја чешла и исправи косата, заедно со виткање на краевите, доколку го сакате тој стил.

Зошто ќе го сакаш тоа?

Четката за исправување на косата дава брз професионален резултат на свиленкаста права коса за неколку минути за кои сонувавте, ви овозможува брзо да се подготвите за излегување во наплив утрински часови, наместо да се борите со фен за коса од ден за ден.
Оваа четка за зацрвстувањето на косата ја остава вашата коса свилена, права и мазна уште од првиот удар. Загрева до 145 ℃ за 30 секунди, максимум 200, автоматски одржувајте ја постојаната температура на 145, вашата коса во основа ќе биде решена за 8-10.Погоден за секој тип коса.

 

Главни карактеристики:

【ЗДРАВА СИЛЕНА КОСА  Четка за зацврстување ви дава жив ефект, а не целосно да ја притискате косата, наместо рамен изгорен изглед и ја остава вашата коса лесна за управување. Само четкајте ја косата еднаш и косата е во прекрасен сјаен и елегантен изглед.
【Анјонска нега на косаЧетка за исправување со нано анјони ослободени од грејната плоча формираат заштитен слој на вашата коса, што помага да се заштити косата од сувост и мрзеливост, помало опаѓање на косата, помало кршење на косата. И заштитете ја косата од изгореници и оштетувања.
SA Штедач на време и анти скалд】 опремен со нова технологија за греење со PTC од 60-тите, овој уред може да се загрее за една минута, заштедете го вашето време на чекање! И тоа е исто така многу безбедно за вас. Грејните елементи помеѓу забите спречуваат да изгори вашиот скалп, безгрижно да гори скалпот и рацете.

 • 【10 нивоа и автоматско исклучување】 има 10 нивоа на температура од 130 ℃ / 266 ℉ до 200/392 за да ви помогнат да ги прилагодите најдобрите поставки за себе. Овие ќе обезбедат дека одговара на сите типови коса: тенка, фина, изветвена, брановидна или завиткана. Со дисплеј со течни кристали, контролирајте и следете ги температурите лесно, автоматско исклучување по 1 час, уште повеќе, безбедно кога ќе заборавите да го исклучите.

 • 【ПОДОБНО ЗА ПАТУВАЕ】 Со мала големина што заштедува простор кога сте на патување, 360 кабел против намотување ве тера да го држите уредот под кој било агол за најдобри резултати за исправување.Спецификации:Температура на греење: 130-200 ℃ / 266-392.
  Влезен напон: 110V-220V.
  Номинална моќност: 29w.
  Тежина: 475гр.
  Боја: Керамичка бела, керамичка црна , керамичка зелена , керамичка црвена бојаВодич за поставување температура:
  -Прилагодена гарнитура 266 ℉ (130 ℃) за прв пат, или мека тенка коса;
  -Прилагодена гарнитура 293 ℉ (145) за обична блага кадрава коса;
  -Прилагодена гарнитура 320 ℉ (160 ℃) / 338 ℉ (170) за руса, боење или обоена коса;
  -Прилагодена гарнитура 374 ℉ (190 ℃) / 392 (200) за многу густа, виткана и тешко исправена.

 пакет:

1 x Професионално електрично средство за исправување и завиткување на косата

5 reviews for Професионален електричен уред за исправување и виткање на коса

 1. Марија

  косата на ќерка ми е многу густа и долга и обично сакам да ја чувам плетенка бидејќи стилот трае многу подолго…. Овоа пегла е бомба значи многу задоволна сум немам повеќе проблем со косата на ќерками

 2. Анастасија Савеска

  ја обожавам оваа пегла. Буквално ми заштеди толку многу време наутро кога ја исправав косата. Брзо ги отстранува тие непослушни бранови

 3. Mirlinda Memeti

  mi se dopaga mnogu zatoa sto veke ne trosam vreme da go ispravam i susam kosata i vredi za ovie pari

 4. Димоска Даниела

  Мојата природнa кадрава коса излегува убаво, права и мазна ,oваа четка ја исправа мојата коса без напор. Супер сте флипшоп мнг задоволна од вас сум

 5. Sara Halimi

  Ne e tezok i za dve tri minuti moze da gi ispravite i da preminete na drug stil na kosata definitivno vredi za prodaznata cena

Додади препорака

Your email address will not be published.