ПОПУСТ!

Рачен секач за плочки

ден1670

-30%
  • Трајно тркало за бодување ви овозможува да извршувате директно или дијагонално сечење низ застаклени, порцелански и керамички плочки, или подни плочки со должина до 430 mm / дебелина од 12 mm со леснотија
  • Без разлика дали прв пат сечате плочки или сте професионалец, едноставниот резултат на оваа машина за сечење плочки и предвремената работа со вграден прилагодлив водич за мерење, дозволува секој да ги сече плочките без компликации
  • ЕРГОНОМСКИ ДИЗАЈН – со својата пренослива лесна конструкција, удобна ергономска рачка и анти-лизгачка гумена површина, овој секач за плочки е изграден за да го олеснува сечењето
  • За разлика од електричните секачи за плочки, овој рачен секач нема да меле прашина низ целиот работен простор. Уште подобро, не бара излез за напојување за да можете да исечете плочки каде и да е најзгодно.
Дизајниран да преземе поригорозна работа, овој рачен машина за сечење плочки од 600

mm работи поволно на керамички подни и зидни плочки, како и на некои порцелански плочки.

Клучни карактеристики

Водич за мерење на прилагодување
Превоз со рачка за лежишта
Волфрам карбид тркало за бодување
Максимална дебелина на сечење: 14мм
Кревет за сечење: 600мм 1000мм

 

Не гледајте подалеку од овој рачен секач за плочки од 600 мм. Дизајниран со висока точност, предвидувањето за сечење плочки без проблеми, овој практичен уред е сè што некогаш ќе ви треба кога станува збор за сечење керамички плочки. Цврстото тркало за сечење карбид волфрам ја олеснува работата и на најтврдливите плочки, додека внатрешните лежишта и металната подлога гарантираат стабилност и осигуруваат дека вашите исечоци се точни колку што може.

Димензии L55 x D16.5 x H10cm.
Тежина: 3 кг

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Рачен секач за плочки”

Your email address will not be published.