ПОПУСТ!

Самозагревачка заштитна лента за вратот 1+1

ден1170

-44%

Појас за ослободување од болка со турмалин

  • Страдате од болки во вратот? Добијте олеснување со магнетната заграда за потпора на вратот за загревање. Совршен за оние кои сакаат да го подобрат квалитетот на сонот и целокупното здравје. Погоден за луѓе кои поминуваат долго време работат пред компјутер, спијат со неправилна положба, страдаат од замор на вратот и рамената и вкочанетост на грлото на матката.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Магнетниот држач за врат за загревање работи ефикасно да ја подобрува циркулацијата на крвта, да го олесни заморот на мускулите, да го активира клеточниот метаболизам, да ги пробие меридијаните и да ја подобри отпорноста на телото на болести. Конечно, можете да добиете долгорочно олеснување и да ги опуштите вашите мускули во удобноста на вашиот дом без да потрошите цело богатство!

Карактеристики:

Технологија за магнетна топлина: Вградените големи магнети од 9 парчиња и нано инфрацрвената термална акупунктурна точка матрица ќе ослободат топлина и инфрацрвена енергија за да го отстранат студенилото, да го подобрат протокот на крв и да ја промовираат циркулацијата на крвта што може да го релаксира мускулниот замор и да ја ублажи болката поврзана со проблемите со зглобовите и вратот.

Ергономски дизајн: Приспособлива лента за прицврстување со кука и јамка и дизајн со ергономски облик, брзо се ослободува или затвора и слободно се прилагодува затегнатоста, широко одговара на вратот на различни луѓе со сигурно приспособено приспособување.

Висококвалитетни материјали: Усвојува мека ткаенина што дише за да испорача удобни и пријатни чувства на допир, без никаква иритација предизвикана на вашата кожа.

Придобивките од магнетната заграда за поддршка на вратот

  • Олеснување на болката во вратот
  • Намалете ја болката во вратот
  • Зголемете ја флексибилноста на вратот
  • Зголемете го протокот на крв
  • Мускулна релаксација
  • Намалете ја болката во вратот
  • Го смирува воспалението
  • Смирете ја непријатноста во вратот
  • Помага при закрепнување
  • За повеќекратна употреба
  • Безбеден и пренослив

Спецификации:

Материјал: Ткаенина што дише, магнети
Боја: Црна
Големина: една големина (50*10cm)

Внимание:

Препорачливо е да се постави заградата за поддршка на вратот на добро проветрено место за отстранување на мирисот пред употреба.
НЕ СЕ ПРЕПОРАЧУВА да го користат оние кои се бремени, склони кон крварење, кои страдаат од малигни тумори, висока температура, фрактура на вратот, повреда на кожата и/или тешка хипертензија.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Самозагревачка заштитна лента за вратот 1+1”

Your email address will not be published.