ПОПУСТ!

Складирање на гардероба со преклопна ткаенина

ден1470

-36%

Правилно организираното складирање на облеката дома е клучот за заштеда на простор! Денес, заедно со традиционалните производи и гардероби од иверица, има новина во светот на мебелот – гардероби од ткаенина, кои во некои случаи можат да станат одлична алтернатива на класичните опции за гардероба.

Предности на виткање платнени кабинети:

 • леснотија и маневрирање – дури и минијатурна дама може да премести такви кабинети низ куќата;
 • моделите се од преклопен тип, што значи дека при движење нема да биде тешко да го земете производот со себе;
 • внатрешното полнење може да се комплетира со други елементи, со што се обезбедува рационално организиран простор за складирање;
 • капакот за куќиштето може да се пере во машина во одредени програми;
 • навистина е можно сами да ги поправите таквите кабинети: скршените делови лесно се заменуваат со нови, а искинатиот текстил се шие;
 • кабинетот може да го состави дури и лице кое никогаш немало искуство во монтажа на такви производи.

  Гардеробата за складирање HCX е шкафче од ткаенина со преклопна рамка за чување облека и чевли. Тоа ви овозможува да ги одржувате работите, чевлите и предметите за домаќинството уредни и уредни. Внатрешниот простор на кабинетот може да собере прилично голема количина на вашата облека и други работи, со сигурност заштитувајќи ги од прашина и влага, а оригиналниот изглед на кабинетот ќе биде многу поволна декорација за сите опции за постојниот домашен ентериер.

Кабинетот се состои од метални греди и капак од издржлив материјал отпорен на вода и прашина, кој се протега преку склопената рамка. Самиот дизајн на такво парче мебел тежи многу малку, затоа, по едноставно склопување на кабинетот, можете сами да го преуредите на кое било место и за само неколку секунди.

Гардеробата за складирање HCX е удобен и практичен за употреба, не полош од традиционалниот гломазен мебел и во исто време многу поевтин!


Карактеристики на кабинетот за гардероба за складирање HCX:

 • Склопени димензии (Ширина / Длабочина / Висина): 130 x 45 x 175 cm;
 • Рамка: композитни метални цевки;
 • Материјал за фасада: густа ткаенина;
 • Боја: асортиман;
 • Тежина на пакувањето: 2,1 кг.

Целосен сет на ставки:

 • Фасадна покривка од ткаенина;
 • 6 полици од ткаенина;
 • 52 цевки од метална рамка;
 • 2 пакувања со пластични конектори;
 • 2 метални куки + цевка за закачалка;
 • Картонско пакување

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Складирање на гардероба со преклопна ткаенина”

Your email address will not be published.