ПОПУСТ!

Совршена перница – перница со пена и гелско седиште

ден899

-28%

Совршена перница – Најудобна перница за седишта во светот! Трансформирајте го секое столче во најудобно седиште.

Совршена комбинација на ортопедска пена и најсовремен терапевтски гел

Perfect Cushion е револуционерна перница , комбинирана гел-перница што е лулка и ја поддржува вашата тежина за максимална удобност. Тоа е најудобната перница за седишта во светот! За разлика од традиционалните перничиња кои се само пена, Совршената перница е изработена од 2 слоја ортопедска пена со висока густина и внатрешен слој на терапевтски гел за удобност. Има специјален дизајн за отсекување што овозможува коска на опашката да лебди над седиштето за да помогне во олеснување на заедничкиот притисок предизвикан од седењето.

  • Се одликува со исечен ортопедски дизајн кој овозможува да се прелета опашката над седиштето
  • Помага во намалување на притисокот што предизвикува болки од долготрајно седење
  • Претворете го тој тврд стол во трпезаријата во меко пријатно седиште
  • Дизајниран со мека руно, површина што не се лизга за зафат и вградена рачка за преносливост
  • Вклучува капакот што се пере во машина
  • Димензии: 17,16 “(Д) x 13,22” (Ш) x 2,76 “(В)

Дизајнот на ортопедски пресек ја издигнува опашката за да помогне во намалување на притисокот и стресот на долгото седење што може да предизвика болка и умор. Направете го секое место поудобно со луксузниот повеќеслоен дизајн на Perfect Cushion.

Дизајн на повеќеслојни – пена за меморија и гел за удобност – совршен повеќеслоен дизајн; единствен слој на терапевтски гел за удобност и два слоја мемориска пена – горниот слој со контура и долниот слој за поддршка!
ПОДДРШКА КОМФОРТ – Доволно цврста за да ве поддржи и доволно мека за да ви биде пријатна. Се одликува со дизајн за отсекување на опашката што помага да се подигне притисокот од вашата опашка што помага да се намалат болките и болките од долгото седење.
ОТСТРАНУВАЧКА ПОКРИВА – Капак што може да се пере во машина, дизајниран со супер мек врв Sherpa и површина што не се лизга од дното. Затворањето со патент го олеснува отстранувањето за перење и потоа повторно вметнување на перницата.
СВЕТЛИНА & ПОРТАБЛИРАНА – Вградената рачка овозможува удобна преносливост; понесете го со вас во движење и направете го секое место поудобно! Одлично за; канцелариски столици, кујнски столици, седишта за автомобили, камиони, RV седишта, тврди клупи, белила за спортски настани, седење на под и многу повеќе!

Под супер мекиот врв има слој од терапевтски гел за удобност, како и 2 слоја мемори пена и дно што не се лизга.

зделка за долги погони
Совршената перница е идеална за долги погони, особено ако седиштата на вашето возило се прилично тврди и / или крути и не нудат голема поддршка. Ако имате повеќе од една од овие перници при рака, еден или повеќе од вашите патници може да уживаат да ги користат.

Може да се користи во инвалидска количка
Некои перници не се вклопуваат добро во инвалидски колички, но нема да го имате тој проблем со Совршената перница. Секој што користи инвалидска количка ќе може да ја користи оваа перница подеднакво ефикасно како и некој што седи на стандарден стол или клупа.

Промовира продуктивност
Кога ја имате оваа перница под дното додека работите дома или во вашата канцеларија, веројатно ќе можете да работите подолго и да постигнувате повеќе без да чувствувате болка во грбот или на дното. Веројатно нема да треба да правите паузи толку многу за да се истегнете или да шетате како што би правеле без овој вид амортизација.

Способен да издржи вода
Иако не треба намерно да ја потопите целата оваа перница во езеро, таа е способна да издржи малку вода без да ја изгуби својата ефикасност, па ќе можете да ја користите на брод. Можеби ќе сакате да го користите покрај базен или додека седите на плажа ако не сакате дното да ви се покрие со песок. Нема да заврши оштетено ако се најдете на отворено со него во лесна бура.
Се мие во машина
Доколку белиот врв на оваа перница (или кој било друг дел од капакот) се извалка, ќе можете безбедно да го поминете капакот низ вашата машина за перење. Тоа значи дека нема да треба да поминувате време рачно да го миете или да го носите на хемиско чистење.

Хипоалергично
Материјалот што се користи за правење на секоја Совршена перница е хипоалергичен, па без оглед на што сте алергични, тешко дека ќе имате некаква алергиска реакција кога ќе бидете изложени на тоа. Исто така, нема да треба да се грижите за вашата перница што ги влошува алергиите на другите.

Пренослив
Оваа перница е пренослива, и толку лесна што веројатно ќе можете да ја носите во едната рака. Затоа, ќе можете да го транспортирате од соба во соба, па дури и надвор од куќата без тешкотии, а исто така нема да заземе ни еден тон простор во автомобилот. Иако можете да го носите на кој било начин што сакате, најдобро е да ја користите вградената сина рачка за да ја држите додека го правите тоа.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Совршена перница – перница со пена и гелско седиште”

Your email address will not be published.