ПОПУСТ!

Соларна светлина, Сензор за движење, Безбедна лажна камера

ден790

-28%
  • Ефтино решение за проблеми со кражба на безбедност со голема сличност со вистински фотоапарати и светло за активирање.
  • Со елегантен и современ дизајн, оваа камера е многу популарна.
  • Соларно напојување: Сончевиот систем може автоматски да наплаќа батерии на полнење во добро осветлена средина во текот на денот.
  • Трепкачката црвена ЛЕД напојувана од соларни или 2 парчиња АА батерии заштедува повеќе енергија и се грижи дека е во состојба да работи нормално во облачен или дождлив ден. Дали сите веруваат дека вашата куќа се следи 24/7 континуирано.

Сончева светлина сензор за движење безбедност кукла камера безжична надворешна. Светло IP65 водоотпорна 77 LED светилка режим 3 за домашна градина

Карактеристики:

【【2 со 1 соларна светлина и безбедносна апаратура】 – Држете го вашиот домашен имот безбеден и натрапниците подалеку. Со 77 светли LED диоди, активиран со движење, елегантен дизајн со низок профил. Плус реална лажна безбедносна камера. Откријте натрапници Држете се подалеку од вашето домаќинство Ode 【3 режим на осветлување по избор】 – ① Светло исклучено ноќе, само трепка црвено светло, режим на силно светло вклучено кога е откриено движење; mode слаб режим на светло навечер, режим на силно светло кога е откриено движење; ③ режим секогаш светло, црвено светло секогаш трепка на кој било режим

【Долго време работа со батерија】 – Безбедносното светло со батерија од 2400mAh може да понуди до 8 часа користејќи време, дополнителен соларен панел за безжична лесна инсталација и ја апсорбира сончевата енергија под сончева светлина, заштеда на животна средина и енергија Ilt 【Вграден сензор за движење PIR】 – Светлото автоматски ќе се активира кога ќе се открие движење на растојание од 10ft – 30ft, опсег од 120 степени во текот на ноќта. Совршен за безбедност на пејзажот на дворот во тревникот во дворот на гаражата. Направете го вашиот живот поудобен ▪ 【Прилагодлив и лесен за инсталирање】 – Сончевата светлина е прилично лесна за инсталирање. И ротацијата може да ги прилагоди оптималниот агол на осветлување и аголот на сончевиот панел со лесен, водоотпорен IP65, совршен за надворешна употреба

Спецификација:

батерија: 18650 2400mah литиумска батерија –77led / 2835 SMD бело светло + 1 предводено црвено светло 

соларен панел: 5,5v / 300mAh 

материјал : ABS – водоотпорен: IP65

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Соларна светлина, Сензор за движење, Безбедна лажна камера”

Your email address will not be published.