ПОПУСТ!

Тотален ракав за компресија на колената

ден499

-55%

Нема на залиха

 

Имате болка во зглобовите и коленото?

Нашиот ракав за целосна компресија на коленото е наменет да ја подигне вашата секојдневна кондиција и благосостојба. Дизајнирано со нашите клиенти на ум, без разлика дали се фокусирате на подобрување на вашите способности за фитнес или барате значително ослободување од болки во зглобовите или артритис, овие за вас.

3Д еластичната технологија со микрофибер ја регулира циркулацијата на крвта и обезбедува дополнителна поддршка и балансирана заштита за регионите на бедрената коска, тибијата и пателата. НЕМА ПОВЕЕ Здружена болка.

Студиите и извештаите покажаа дека колената, на моменти, носат 5 пати поголема од вашата телесна тежина. ДАМА! Нашиот ракав за целосна компресија на коленото го поддржува и ублажува притисокот ставен на колената. Заштитата на зглобовите е клучна за избегнување на долгорочни здравствени проблеми како артритис, бурзитис или дури и дислокации.

Совршен за: Спортисти / „Оние што посетуваат теретана“, Трчачи, Артритис / Барачи за ослободување од болки во зглобовите, Градежни работници (која било работа што бара кревање тешка тежина), ogогери / Велосипедисти, Кревачи на тегови / Подигнувачи на струја, Пливачи, многу повеќе

Почувствувајте ја слободата да бидете во можност да одите насекаде без болка во коленото! Без разлика дали станува збор за пешачки патеки, кутии за движење или играње на вашиот омилен спорт, поддршката за тотален компресивен коленото на коленото прави сè.

Ова е тестирано и докажано дека работи ефикасно, препорачано од ортопедија низ целиот свет.

ЗОШТО МИ ТРЕБАТ ОВИЕ ЗА КОЛЕНИТЕ?

✔️ Докажано е дека компресијата придонесува за закрепнување на мускулите и спречување повреди. Ублажува мускулна вкочанетост, дополнителна болка и нуди подмладувачко ослободување од артритис, остеопороза, тендинитис, тибиофеморални и пателофеморални зглобови на коленото што ви овозможува да изведувате на својот врв во сите ситуации.

✔️ Намалете го стресот на лигаментите – Помал мускулен замор и оштетување со постепено компресивно прилагодување за придобивки од циркулацијата, побрзо закрепнување и третман на повреди, намалување на нестабилноста на коленото во предните, задните, медијалните и страничните лигаменти. (ACL / PCL / MCL / LCL)

✔️ПОСИЛНА МОЌНОСТ ЗА ПОДИГУВАЊЕ – Тоталниот ракав за компресија ви овозможува полесно да ги кревате колената при свиткување или сквотирање на двете нозе, обезбедувајќи забележителен поттик при кревање тешки предмети.

✔️РАБОТЕТЕ ЛЕСНО И ПОДОЛГО – Почувствувајте ја зголемената моќност кога сте на работа. Идеално се користи во професии кои бараат прекумерно движење на коленото како градинарство, градежништво, услуга за испорака, инспекции, механичар итн.

✔️ ИГРАЈТЕ ПОДОБРО И ПОБРЗО – Добијте дополнителна поддршка што ви е потребна додека пешачите, велосипедизам, вежбате, играте голф, бадминтон, тенис и многу повеќе. Разновидноста на ракавот на колена за целосна компресија е бесконечна, подобрете ја вашата игра во секој аспект.

Ткаенина со висок квалитет: 68% најлонска ткаенина и 32% спандекс.

Удобен – лесен, компресивен за дишење и прилагодлив комфор со четирикратно еластично истегнување што нема да се тркала, лизга или лизга. Без иритација на кожата или чешање.

3D TECH: Висококвалитетна, анти-лизгачка технологија за двојно шиење обезбедува врвна подвижност, удобност и издржливост. Овозможува часови на континуирана употреба.

Нелизгачките неопренови мрежни ракави овозможуваат лесен проток на воздухот.

Отпорен на мирис – Хипоалергично, ткаенина што прочистува влага се спротивставува на мирисите и бактериите.

Ракавите што лесно се вадат може да се мијат во машина, само да се исуши на воздух.

ЗАШТИТА: Овој ракав за компресија ја задржува топлината и обезбедува удобност, супериорна флексибилност и издржливост за секојдневно носење.

ИЗВЕДБА: Подобрете ја оксигенацијата на крвта за да ги зголемите мускулните перформанси и да го забрзате закрепнувањето на повредените мускули, зглобови итн.

Пакетот се испорачува со 1x ракави за вкупно компресивно колено или 2x за 1 пар

 

 

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Тотален ракав за компресија на колената”

Your email address will not be published.