ПОПУСТ!

УЛТРАЗОНСКО ЧИСТАЧ ЗА ЗАБИ

ден570

-71%

Се борите да го отстраните последниот дел од бактериите и бигорот од забите?

Чистачот за заби со висока фреквенција е вашата крајна алатка за одржување почисти, поздрави и побели заби во текот на целата година, помеѓу вашите периодични прегледи на стоматолог.

ЗОШТО МИ ТРЕБА ОВА?

Ние разбираме дека одржувањето на уредни заби може да биде тешко. Се проценува дека повеќе од еден од четири (34%) го посетуваат својот стоматолог само кога имаат проблем.

Оставањето на забите без третман може да доведе до сериозни последици. Сега ќе бидете сигурни дека вашите заби остануваат чисти во секое време!

Чувајте ги забите во здрава состојба, забавен начин!

Преку употреба на ултразвучна вибрација, оние што тешко се стигнуваат до областите лесно може да се третираат и исчистат, одржувајќи ги забите свежи и сочинети.

Користете ја истата технологија што ја користат стоматолозите за лесно отстранување на плаката и одржување на забите чисти.

5 Прилагодливи фреквенции за отстранување на тврдоглави дамки, забен камен и дамки. Авто-заштитни и заштеда на енергија.

КАКО РАБОТИ?

Кога е вклучена технологија „Ултразвучно вибрации“ со фреквенција со висок интензитет од 12.000 вибрации во минута, ефикасно го разбива тврдоглавиот камен (бактерии), што резултира со отстранување на бактериите околу емајлот и непцата.

Комбинација од напредна технологија, висока фреквенција и силни вибрации овозможуваат вашите заби да бидат доволно третирани со минимален напор!

Не дозволувајте квалитетот на забите да се расипе. Помогнете да се одржи рамнотежа во чистотата на забите!

️ Отстранува тврд забен камен лесно и ефикасно од забите.

️ Висока флексибилност и безбедна за употреба.

 Пренослив дизајн во движење.

️ Практична стоматолошка нега од вашиот дом.

Нова технологија за вибрации со ултразвук.

️ Намалете ја штетата на непцата.

️ Го придружува вашиот редовен здрав начин на живот.

ВНИМАВАЈТЕ СЕ НА ВАШИТЕ ЗАБИ НА ВИСТИНСКИОТ ПАТ!

Сега можете да постигнете поздрави и почисти заби со само 5-10 минути чистење на ден … можностите се бесконечни!

СПЕЦИФИКАЦИИ:

▩ Материјал: ABS + Медицински одделение од легура на метал

▩ Големина: 7,5 x 1,3 x 0,8 инчи

Време на полнење: 30 минути: сооднос од 2 часа

Овој производ е заштитен според нашата 100% гаранција за задоволство. Ако сте на кој било начин незадоволни од вашето купување, може да го вратите неупотребено!

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “УЛТРАЗОНСКО ЧИСТАЧ ЗА ЗАБИ”

Your email address will not be published.