Универзален 4 во 1 двоен USB полнач за автомобил со LED дисплеј адаптер за напон/температура/тековен мерач

Нов 4 во 1 полнач за автомобил – универзален адаптер со тестер на напон/температура/струен мерач Дигитален LED дисплеј

Карактеристики:

Двоен излез USB 3.1A, може брзо да наполни два уреди во исто време.
Со тестер на напон, температура и струја.
Вградена заштитна функција за прекумерно полнење, струја, напон и топлина.
Фиксната поддршка помага да се стабилизира USB полначот за автомобил.
Мултифункционален дизајн со заштитна цевка од 10А, совршен за патување.
Компактен и лесен, многу е пренослив за носење.

Описи:

LED ги прикажува напонот, температурата и струјата наизменично на секои 10 секунди.
Примени на сите мобилни телефони за полнење USB или други електронски производи.
Оваа лесно инсталирана излезна порта од 5V, 3,1А го држи вашиот паметен телефон, GPS, MP3.

Спецификации:

Излезен интерфејс: USB
Влезен напон: DC 12-24V
Излезен напон: DC 5V
Излезна струја: 3,1А
Опсег на мерење на напон: 5-25V
Тековен Мерен опсег: 0,1A-3,1A
Ефикасност на конверзија: 95%
Опсег на мерење на температурата: -20 степени до +80 степени
Материјал: пластика
Големина: 42мм x 78мм x 20мм
Боја: црна

Пакет вклучува:

1 x 4-во-1 полнач за автомобил

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Универзален 4 во 1 двоен USB полнач за автомобил со LED дисплеј адаптер за напон/температура/тековен мерач”

Your email address will not be published.