ПОПУСТ!

Уред за истегнување и олеснување на болката на грб

ден570

-48%
  • ОСЛОБОДЕТЕ СЕ ОД БОЛКАТА НА МУСКУЛОТ И СТРЕСОТ – Со нашиот ергономски дизајниран самомасар, олеснете ја хроничната болка во грбот и олеснете го стресот.
  • СВЕТЛИНА, НО ЧЕКОР – Изработено од врвен квалитет на ABS. Користете го засекогаш! Идеално за употреба дома, на канцелариски стол, во теретана, во автомобил или јога душек.
  • СОВРШЕН ПОДАРОК ​​ЗА СЕБЕ И СВОИ ОБОУВАНИ – Однесувајте се кон себе си враќајќи го здравјето на заморениот и напнат мускул. Изразете ја вашата благодарност на сопругата, сопругот, родителите, пријателите и наставниците за Божиќ, на посебен ден.
  • Носач за поддршка на лумбалниот дел на повеќе нивоа `Рбетниот столб, масажер за грб, масажер за рамења и грб масажер за кревет, масажер за грб акупресура, стол за масажер за грб, автомобил за масажер за грб, носила за третман на болки во долниот дел на грбот | Хронична лумбална поддршка | Хернијален диск | Нерв на ишијас | Спинална стеноза | Коректор на држење на телото |
  • ЗАШТЕДЕТЕ СО СМЕТКАТА ЗА ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГИЈА – Нема потреба од напојување или батерија, сепак може да уживате во соодветен притисок со сопствената телесна тежина.

Нема на залиха

Светскиот наједноставен ослободувач од болката во грбот

Лесен производ за третман на болки во грбот и превентивна нега. Тоа е едноставен, пасивен начин за нежно истегнување на целиот грб, помагајќи да се елиминира изворот на болка во грбот и да се врати природната крива на грбот. Како работи? Кога лежите на волшебниот грб, гравитацијата овозможува предниот дел од вашето тело без напор да се истегне и нагоре, а околните мускули почнуваат да се релаксираат, нежно декомпресирај ги дисковите во пршлените, правејќи го порастот на ‘рбетот, ослободувајќи ја напнатоста и болката. Beе бидете зачуден од тоа колку добро се чувствувате по само една употреба! Како што станувате понапредни и пофлексибилни, можете да ја прилагодите кривината на лакот на понапредна поставка и за кратко време, ќе одите повисоко и со поголема самодоверба бидејќи вашето држење на телото ќе се подобри.

Уред за истегнување на повеќе нивоа

Уред за истегнување на повеќе нивоа

Магичната Поддршка за грб е дизајнирана да го направи вашиот живот попријатен преку подобро здравје на грбот. Удобен е и лесен за употреба третман и превентивна нега на производ. Користете ја вашата волшебна поддршка за грб за истегнување на мускулите и олеснување на болката во грбот поради затегнати мускули, прекумерна флексија и лошо усогласување на ‘рбетниот столб. Вметнете го во вашата дневна рутина за да постигнете максимални резултати.

Мулти-ниво на уред за истегнување на грб Со Напредно ABS материјал

Напреден материјал за ABS

1. ABS материјал, не е лесен за кршење, потежок

2. За почетници или оние кои се чувствителни на акупунктура, можете да изберете лумбална влечење со перници или да закачите мека крпа или памучна крпа, покријте ја лумбалната плоча, што е поудобно. Откако вежбате одреден временски период, можете директно да ја допрете лумбалната плоча со акупунктура

 

Олеснете го вашиот непријатност и болка за неколку минути.

Само легнете и оставете го стегачот да ја направи својата магија.

Ослободете ги оковите од хронична болка во грбот. Конечно, уживајте во вашето време со семејството и пријателите.

Повеќе нивоа на истегнување за да можете да го изберете вистинскиот интензитет.

 

Последен пат ќе инвестирате во поправање на држењето на телото и запирање на болката.

✅ Да се ​​стави крај на прогонувачката болка во грбот

✅ Подобрете ја вашата флексибилност и држење на телото.

✅ Зголемете го фокусот и намалете го заморот.

Замислете дека се чувствувате целосно подвижни и без болка. Не го сакате тоа? Сè што правите е …

Толку е лесно и удобно, може да го поправите грбот насекаде.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Уред за истегнување и олеснување на болката на грб”

Your email address will not be published.