ПОПУСТ!

Чистач за уши – WaxVac

ден370

-66%

Вакуумот за уши нежно ги вшмукува честичките од нечистотија и влагата од увото-ова е моќно, но нежно што ќе го отстрани восокот без повреда

Како да го користиме нашиот уред WaxVac?

Отворете го капакот на батеријата на дното и инсталирајте батерии со големина 2xAA. Потоа затворете го капакот.
Поставете го силиконскиот приклучок за уши на цевката на уредот и проверете дали е цврсто прикачен за цевката.
Вклучете го уредот и моторот треба да биде вклучен, тогаш ќе го слушнете звукот на моторот што работи.
Потоа нежно вметнете ја цевката во увото и малку извртувајте за да го отстраните секој восок.

 

Кажете им збогум на памучните брисеви засекогаш и безбеден и лесен начин за чистење на ушите. Q-советите ги туркаат восокот и остатоците понатаму во увото, што може да ги оштети ушното тапанче.

 

 

Пакување вклучено:

1 x електронски аспиратор за уши
4 x силиконски совети
1 x четка

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Чистач за уши – WaxVac”

Your email address will not be published.