ПОПУСТ!

12V преносен вентилатор за автомобили

ден770

-51%

360 ° Ротација Турбо единечен вентилатор за ладење со вграден прекинувач за вклучување / исклучување за 12 V возило камион MPV SUV / ниска бучава мала потрошувачка на енергија ефикасно брзо ладење спирален турбо вентилатор

* РОТАБИРАЊЕ – 360 степени што може да се ротираа, што го прави вентилаторот исклучително удобен. Погоден за повеќе луѓе. Супер силен ветер за да се релаксирате во автомобилите и веднаш да се разладат возачот и патниците.

* НИСКА ШУМА – Силен ветер, но слаб шум и се испорачува со две лепливи налепници за прицврстување на вентилаторот до контролната табла или во областа за одмор.

* Мултифункционално – Тоа навистина придвижува многу воздух што ќе помогне да се олади комбето во топли денови + да се отстрани влагата од внатрешното стакло во ладни дождливи денови. Брзо и ефикасно отстранување на несакани цигари од чад од тутун или прашина, елиминирање на мирисот на мирисот на домашно милениче.

* Силен ветер – Помогнете му на климатизацијата да го олади возилото во лето со добра циркулација.

* Компатибилност – Одговара на сите семејни автомобилски лимузински камион SUV RV ATV брод со 12V штекер за запалка. Само вметнете го приклучокот за кабел од 1,2m во штекер за запалка од 12V и користете го.

Карактеристики:

Турбо вентилатор
360º Ротација прилагодете
Низок шум
Мала потрошувачка на енергија, супер заштеда на енергија и еколошка
Опремено со приклучок за запалка, не се потребни дополнителни батерии
Мала големина и лесна, пренослива и лесна за носење
Освежете го чудниот мирис во вашиот автомобил

Идеално за автомобили, камиони, автобуси, теренска опрема, чамци и други рекреативни возила
Може да се монтира на вашата цртичка или каде сакате

Спецификации:

* Материјал: Висококвалитетен ABS + Електроника
* Напон: DC 12V
* Моќност: 4W
* Ниво на бучава: <45db
* Димензија на вентилаторот: 6,7 * 4,7 * 4,7 инчи (17 * 12 * 12 см)
* Тежина: 0,2 кг
* Боја: Црна + Сина

Чистење и одржување:

1 Пред чистење, прво прекинете го напојувањето
2 Користете влажна крпа исчистете ја надворешноста
3 Не користете содржат минерални меури за чистење, избегнувајте гребење

Пакетот вклучува:

* 1 x Автомобил вентилатор

 

 

 

 

 

 

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “12V преносен вентилатор за автомобили”

Your email address will not be published.