3 во 1 Мултифункционален отстранувач на силикон + мистрија

ОТСТРАНЕТЕ ГО СТАРИОТ ЗАПОДУВАЧ И ПОВТОРНО ЗАКУПЧЕТЕ СО ИСТАТА АЛАТКА!

Комплетот 3 во 1 Мултифункционален отстранувач на силикон е паметно дизајниран да комбинира 3 практични алатки за закривување во 1 – Може да се користи како силиконска мистрија, стрегалка за остатоци или остро сечило.

Острото сечило во форма на V помага лесно да се отстранат цврстите, тешко достапни фуги од аглите, зглобовите и рабовите под кој било агол. Исто така, можете да нанесете стругалка за нежно да ги отстраните остатоците од лепак.

Не само за отстранување на заштитниот слој – Доаѓа со 6 различни врвови за мистрија за да одговараат на вашите потреби, што ви овозможува да го направите заптивната смеса мазна и рамномерно да се шири за совршено бела, чиста линија за закопчување!

КАРАКТЕРИСТИКИ:

Алатка за закопчување 3-во-1
Дизајниран или за нанесување или за отстранување на закривување. Може да се користи како силиконска мистрија, нежна стругалка за остатоци или остро сечило.

 

Отстранување на заливот без напор

Острото сечило во форма на V помага лесно да се отстранат цврстите, тешко достапни фуги од аглите, зглобовите и рабовите под кој било агол. Само притискајте за да ја отстраните целата линија за закопчување без да оставите остатоци.
Универзални совети
Доаѓа со 6 различни совети за мистрија за да одговараат на вашите потреби, што ви овозможуваат да го направите заптивната смеса мазна и рамномерно да се шири за совршено бела, чиста линија за закопчување!

Без оштетувања
Нема да предизвика гребнатини/никакво оштетување на ѕидните површини.
Ергономски дизајн
Против лизгачката рачка обезбедува стабилно држење. Доаѓа и со копче за лесно притискање за брзо префрлување помеѓу стругалка и силиконски мистрија.
Широка употреба
Применливо за дом, кујна, бања, резервоар, прозорец, врата, мијалник и така натаму.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

Материјал: силикон, метал, ABS пластика
Кружен радиус (кружни силиконски врвови): 3R, 6R, 10R, 13R, 15R, 17R
Големина како подолу:

ПАКЕТ ВКЛУЧУВА:

1 x Лесна алатка за закопчување
6 x тркалезни силиконски совети

 

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “3 во 1 Мултифункционален отстранувач на силикон + мистрија”

Your email address will not be published.