ПОПУСТ!

BeActive Појас за Колено и за ослободување од болките во грбот

ден320

-71%
  • Ослободете се од болката во грбот и почувствувајте ја слободата!
  • Подлогата за притисок во заградата применува насочен притисок на специфичната точка што овозможува олеснување на болката во грбот!
  • Помага при ублажување на болката во долниот дел на грбот поврзана со ишијас!
  • Брзо и лесно применливо. Обвивката Beactive првично треба да се носи до 2 часа истовремено.
  • Ако остане пријатно, обвивката може да се носи подолго време по потреба.
  • Ако сте еден од оние кои страдаат од ужасни болки и напнатост во половината, тогаш бидете сигурни дека Be Active – револуционерниот, патентиран појас со систем за  акупресура ќе ви помогне да ги намалите болките во:
  • половината
  • задникот
  • нозете

Кажете збогум на болките во половините и грбот !

Активна потпора за колена ефикасна и удобна за употреба!

Дали сакате лесен начин да се ослободите од болката во коленото?

Нашата потпора за колена обезбедува моќна поддршка за посебен притисок што помага во ублажување на непријатност и ишијас болка.  започнете да доживувате прекрасно олеснување веднаш. Лесно е и можете да го носите секој ден поради лесен и мек материјал. Чувствувајте се пријатно со ова дури и кога спиете! Специјално дизајниран за ваша удобност.

Ви го претставуваме легендарно револуционерниот производ кој ослободи од болки во половините и грбот милиони луѓе во светот !
Ја олеснува напнатоста ишијасниот нерв преку претискање на акутната точка со што ја неутрализира болката во грбот ВЕДНАШ

Се поставува под коленото,од каде што поминува ишијасниот нерв и ја блокира болката од ширење нагоре кон половината.
Патентираната магнетна подлога внатре во стегачот ја таргетира точката каде што започнува поминува нерв и врши притисок врз неа со што се ослободува болката во грбот која е поврзана со овој нерв.

Користење на BeActive појасот:

➡ Брзо и лесно се мести
➡ Ослободува и од хронични болки во грбот
➡ Потполно е дискретно и никој нема да забележи дека го носите
➡ Стои цврсто и комотно додека вежбате или сте на работа
➡ Се препорачува да се носи преку денот се додека сте активни

Тенок, компактен и доволно удобен за да спиете со него

Изработен од неопрен и полиестер Be Active – појасот за колено е тенок и компактен, што дури и ќе заборавите дека го носите… толку е удобен па дури и ќе може да спиете со него!

Спецификации:

[✔] Материјал: полиестер

[✔] Боја: Црна

[✔] Големина на производ: 128 * 152 * 25мм

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “BeActive Појас за Колено и за ослободување од болките во грбот”

Your email address will not be published.