ПОПУСТ!

Bestway базен 1.83м х 51см

ден1999

-33%

Малите уживаат во базенот со Bestway Fast Set

Децата можат да ја откријат радоста на пливање во целосна безбедност со овој мал базен Bestway Fast Set. Со висина од 51 см, лесно се полни и им дозволува на малите да влезат во вода.

Карактеристики на базенот Брз сет 1,83 x 0,51 м

  • Тркалезен самостоен надземен базен
  • Брзо, лесно и склопување без алатки
  • Идеално за најмалите со мала висина на вода (51 см)
  • Лесен за составување на базенот

Навистина, овие базени се распоредени со едноставно надувување на горниот прстен. За помалку од 10 минути, вашиот базен ќе биде подготвен да ја прими водата што ќе го стабилизира.

Димензии на базенот на Bestway

Со своите мали димензии, совршено одговара на мали деца кои ќе имаат слободно време да ги откријат задоволствата на водата. Лесно ќе го најде своето место во вашата градина.

  • Димензии на базенот: 1,83 x 0,51 м
  • Простор за пливање: 1,37 х 0,36 м
  • Капацитет: 940 Л.

Спецификите на базенот

Базените Bestway се изработени од Tri-Tech, материјал составен од 3 слоја: 2 слоја ламиниран ПВЦ кои затвораат синтетичка мрежа испреплетена со полиестер, гарантирајќи супериорна цврстина и издржливост. Овој врвен материјал што се користи за дизајнот на надземните базени на Bestway Покрај тоа, тој е тестиран за да го издржи притисокот на многу голем волумен на вода.

 

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Bestway базен 1.83м х 51см”

Your email address will not be published.