ПОПУСТ!

Kyncilor ™ Артритичен појас за ослободување од болка во колената

ден600

-45%
  • Вратете се во игра со овој ремен на коленото. Медицинските истражувачи пронајдоа специфичен вид на заграда за колена што не само што го дава најдоброто непосредно олеснување, туку е и најефикасен при закрепнување.
  • Kyncilor артритичниот ремен за ослободување од болка во колената е мек каиш кој е дизајниран за да ја насочи конкретно вашата стареечка тетива на пателата, за разлика од другите загради кои вршат силен притисок врз целото капаче на коленото. Ова ги поддржува зглобовите и мускулите на коленото додека ја ублажува болката. Совршен и идеален за конкурентни спортисти или закрепнувачки пациенти за рехабилитација кои бараат поддршка и заштита на вашето колено.

Совршена поддршка за болки во капачиња на колена!

 

КАРАКТЕРИСТИКИ:

АПОРТИВЕН ПОВОЛУВАЕ И ОПОЛНУВАЧКА БОЛКА: Еластични влошки за компресија во лентата за колено ја држат пателата околу коленото и ги апсорбираат ударите. Ефикасно намалете го притисокот што се врши во тетивата на пателата и зглобовите за да се минимизира ризикот од повреди за време на активностите.

СОВРШЕН ДИЗАЈН И ПРИСТАВУВАЕ: Универзалната големина се вклопува во обемот на коленото од 10 – 18, овој ремен за колена одговара на двете нозе.

ДВИШЕЕ И СВЕТЛИЧНОСТ: Материјал без латекс, 4-насочен спандекс и интегрирани флексибилни странични стабилизатори ја прават оваа заграда да се издвојува од толпата. Изработени со антимикробен материјал и отвори за проток на воздух за да ја избришат влагата, што го прави совршен избор за долго и испотено трчање.

ЗА СЕКОЈДНЕВНА ПОДОБИЛНОСТ И УПОТРЕБА НА ОДДЕЛЕНОСТ: Со својата гаранција да обезбеди исклучителна удобност, ова може да се носи секој ден за да ви помогне побрзо да закрепнете и да ја намалите болката.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

Материјал: памук, акрилик, влакна, гума

Боја: црна, чајна, сина, розова, светло-гра

Големина: 34 x 5,5 см (13,4 x 2,2 инчи Тежина: 40 g (1,4 oz))

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Kyncilor ™ Артритичен појас за ослободување од болка во колената”

Your email address will not be published.