ПОПУСТ!

LCD таблет за пишување дигитален цртеж, Графичка табла скица

ден470

-76%

Ги планирате следните големи планови? Пишување некои привремени белешки? Или да пронајдете начин како да ги држите рацете на вашите деца окупирани?

Поздравете го овој таблет за пишување LCD за деца од 8,5 инчи за деца

Одлична ефтина рампа за пишување за вашите деца да цртаат и да пишуваат. LCD екранот чувствителен на притисок има над 50.000 циклуси на бришење што ќе ја зголемат креативноста на вашите деца во целосен бесконечен потенцијал!

Специјално дизајниран за деца: Оваа табла за цртање усвоена со нетоксичен и не-зрачен материјал за тело, мазен дизајн на кружен агол, заштита на детската кожа и очи. Погоден за сите возрасти, дури и возрасни.

Екран за заштита на очите: Оваа електронска подлога за пишување LCD е електронски уред кој користи флексибилен LCD екран без стакло, технологијата што ја користевме може да ги заштити очите на корисниците. Исто така, тврдо или лесно, без или без пенкало, само со прстот на овој екран, текстот, шаблоните и графиката с still уште може да се покажат преку притисок.

✅Едно копче за чистење / едно копче за заклучување на екранот: Може да се избегне погрешно работење, бидејќи оваа електронска LCD рамка за пишување има функција за заклучување содржина. Префрлете го копчето LOCK, што овозможува да спречите случајно притискање на копчето за бришење го уништува вашето креативно уметничко дело / белешка.

Со копчето за повлекување, овој електронски таблет за цртање поддржува „Еден клуч за бришење“ кога е овозможено копчето „Избриши“.

✅Долг животен век: Оваа електронска LCD рамка за пишување се напојува со претходно запечатена батерија со копче (може да се замени). Батеријата ќе се користи само при бришење на екранот, потрошувачката на енергија е толку мала што оваа подлога може да се користи преку 100.000 пати, заштедувајќи до 100.000 парчиња хартија, што е еднакво на 3 дрва. Зачувајте ја животната средина!

Електронски таблет за пишување LCD е совршен подарок за сите фестивали како што се родендени, Божиќ, нова година или какви било други прилики

Обрнете посебно внимание:

Ако откривте дека копчето за бришење не работи, извршете ги следниве чекори за самопроверка.

✅ Проверете дали копчето LOCK е ИСКЛУЧЕНО, само во овој статус копчето за бришење ќе работи.

✅ Проверете дали таблетот за пишување е со доволно енергија. Ве молиме сменете ја батеријата ако е потребно.

Спецификација:

✅ Материјал: LCD+ABS

Size Големина на производот: прибл. 225мм x 145мм / 8,5 инчи (табла)

Тежина: Околу 113,5 грама

✅ Батерија со копче: Вклучено CR2016. (Достапно на пазарот)

Пакетот вклучува:

X 1 x Табла за дигитално пишување

✅ 1 x игла за пишување

X 1 x Прирачник за корисник

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “LCD таблет за пишување дигитален цртеж, Графичка табла скица”

Your email address will not be published.