ПОПУСТ!

TUMMY TUCK – Ремен систем за слабеење

ден870

-56%

Ги намали сите поткожни масни наслаги и ќе ја затегне кожата на вашите проблематични области. Вие само треба да изберете како е попогодно за вас да го користите. Првиот начин е да носите појас под облеката неколку часа, додека е целосно невидлив и нема да влијае на вашиот вообичаен начин на живот на кој било начин. Направете го своето, и појасот активно ќе согорува маснотии. Вториот начин е да го носите само неколку пати на ден по 10 минути. Треба да ставите појас и да направите какви било вежби за аб 2 минути во стоечка положба за да го активирате процесот на согорување на маснотии. Потоа шетајте во ременот преостанатите 8 минути и отстранете го. Согорувањето на маснотиите ќе продолжи понатаму, дури и без појас.

Придобивки

1. Пред да го ставите ременот за слабеење, задолжително користете го специјалниот крем за забрзување.
2. Мастите се согоруваат поради термичкиот ефект на ременот.
3. Ременот е целосно невидлив под облеката.
4. Не го ограничува движењето.
5. Изработени од квалитетен материјал.

Комплетен сет

Ремен облека за слабеење;
CD диск со програма за слабеење;
Книга за здрав начин на живот на англиски јазик;
Мерна лента;
Крем за затоплување.

Карактеристики

Материјал: Текстил
Големина на пакување: 29х20х6 см
Тежина на артиклот: 510 g
Обем на крем: 180 ml

Ослабете сантиметри на стомакот!
TUMMY TUCK  на стомакот е нов метод кој ви овозможува да изгубите сантиметри од стомакот без вежбање или диети. Tummy Tuck е лента за пот што треба да ја носите само 10 минути дневно за да ги видите резултатите.

Бенд за слабеење со ефект на топлина
Носењето лента за стомак во комбинација со испорачаниот крем дава ефект на затоплување, што го активира ефектот на согорување на маснотии. Можете да носите стомачни за време на вашите секојдневни активности како што се работа, читање, гледање телевизија и домашни работи.

Ослабете за само 10 минути
Како го користите пазувчето? Нанесете го кремот за термички акцелератор, а потоа ставете го ременот за стомакот и стегнете го стомакот преку стомачни вежби 2 минути. Ова го активира термичкиот ефект на согорување на маснотии. По ова, носете го појасот на стомакот уште 8 минути.

И бидејќи стомакот предизвикува верижна реакција, нема потреба да го носите појасот за време на тренингот. Така, можете да го носите Tummy Tuck cummerbund 10 минути во секое време од денот и да тренирате одделно. Оваа комбинација ќе ги забрза вашите резултати.

По 10 минути можете да го отстраните ременот и верижната реакција на согорување маснотии се активира и продолжува неколку часа додека продолжувате во текот на денот. Ако носите лента за стомак во комбинација со здрава исхрана и редовно вежбање, можете да согорите маснотии на стомакот уште побрзо.

Така, во текот на првите денови ако согорувате маснотии, можете да го користите појасот за вашите 10 -минутни сесии, а потоа повторно да го соблечете или можете постојано да го носите под облеката за моментално тенка фигура. Сите масни ролни се измазнуваат, стомакот ви станува рамен, а половината ви е потенок. Вие одлучувате како ќе го носите „Tummy Tuck“. Носете го постојано за витка фигура или преку методот од 10 минути.

Погоден за мажи и жени
Ременот за стомачни точки е направен од мек, флексибилен фиберглас кој обезбедува удобна компресија што го влече вашиот стомак. Револуционерниот појас за пазуви е достапен во четири флексибилни големини за удобно да се вклопи околу малите половини и големите половини. Затоа, лентата за пот е погодна за жени и мажи.

Откријте ја вашата големина*:
Големина S: 32-36
Големина М: 38-40
Големина L: 42-44
Големина XL: 46+

*Големините се унисекс. Дамите можат да ги следат големини на облека од 32 до 46. Мажите гледаат на маичката со големина S до XL.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “TUMMY TUCK – Ремен систем за слабеење”

Your email address will not be published.