ПОПУСТ!

VGR Професионален водоотпорен тример за коса, Титаниум керамичко сечило

ден970

-33%

VGR V-030

Што има во кутијата?

 • 1 x Прирачник за инструкции
 • 1 x USB кабел
 • 1 x четка за чистење
 • 1 x Заштитна капа за сечилото
 • 5 x Ограничени чешли

Оваа елегантна машина за сечење сечила работи низ сечењето по сечењето брзо и без напор со моќниот вртежен мотор Whisper Quiet. Клиперот Fast Feed го одржува нивото на бучава надолу и ја зголемува продуктивноста. Тој е ултра издржлив и изграден за да обезбеди долготрајни перформанси

Спецификација
Материјал: ABS
Сечилото: нерѓосувачки челик
Режим на напојување: тип на полнење преку USB
Напојува со: 1000mAh Батерија за полнење (вградена)
Напон на енергија: 100-240V/5W – 50/60hz
Време на полнење: околу 1 час
Време на употреба: околу 100 мин
Големина (ДxШxВ): Околу 15×4,5×2,5cm

Траење на батеријата

Машините за коса со меѓународен напон и пренослива големина можат флексибилно да се измазнуваат низ косата и брадата, помагајќи ви да создадете совршен стил во секое време и каде било.

Литиум-јонската батерија обезбедува 120 минути постојано користење по 1,5-часовно полнење.


Ограничување на стесното ниво на сечење коса 0,1 мм

1. Прецизните ножеви од нерѓосувачки челик сечат низ сите типови коса и остануваат подолго остри, идеални за избледување и дизајнирање.

2. Моторот со еднонасочна струја испорачува ефикасна брзина на сечење, намалувајќи го триењето и не создава голема топлина за согорување на кожата. Ве молиме подмачкајте го сечилото пред секоја употреба.

3. Совршен е за средување на вратовите, брадите, мустаќите и рабовите околу ушите со блиски перформанси на сечење.


Idea Машинка за коса за ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО

Опремен со надграден мотор, кој е помоќен и понизок тресење, лесен за држење и употреба.

Низок шум и безжична употреба

Дизајнот со низок шум, нема звук што ги пробива ушите, ниту ги вознемирува другите за време на работата, исто така може да им помогне на децата или бебињата лесно да ја скратат косата. Безжична употреба, LED светилка за прикажување, достапна низ целиот свет, лесна за носење, може да се користи при патување.

VGR V-030 Професионален тример за коса и брада
Кастри со жици и без жици

Без разлика дали сте заглавени дома, немате салон во близина или се обидувате да заштедите време или пари, професионалните гарнитури за бербери нудат лесен начин за потстрижување на косата.

 • Иновативен ергономски дизајн
 • Екран со LED светло
 • 100 минути батерија
 • Дизајн со низок шум
 • Дизајн на глава за сечење со нерѓосувачки Т-сечило
 • 5 ЕЕЗ Ограничени чешли
 • Универзално полнење со USB
 • 100V-240V Влез-Поддршка за полнење низ целиот свет

VGR V-030

Сечењето на косата штотуку стана многу полесно – Нашите шишиња за коса се професионално дизајнирани да го направат сечењето полесно и позабавно. Нашите комплети за шишање ги задоволуваат сите ваши потреби за удобно, без напор и сигурно сечење на косата дома. Дури и без да одите во берберница, можете да ги користите нашите производи за поправка на разни фризури.

Работа без кабел и јадро Можете да изберете да го користите методот plug-and-play со кабел за напојување или можете да изберете да го користите без кабел за напојување откако ќе се наполни целосно. Машината за коса трепка сино кога се полни, а светлото станува зелено за да покаже дека е целосно наполнето.

Отстранлива глава за сечење Одвојувачкото сечило лесно се чисти. Едноставно исплакнете ги сечилата под проточна вода за брзо, хигиенско чистење. Можете исто така да ја користите вклучената четка за чистење за да ги отстраните наслагите за да ја одржувате машината за стрижење чиста.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “VGR Професионален водоотпорен тример за коса, Титаниум керамичко сечило”

Your email address will not be published.